14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już za kilka godzin wyłoniony zostanie nowy zwycięzca przetargu, który zrealizuje inwestycję przy Świeckiej 45 w Tucholi

2 min read

Pan Burmistrz z urzędnikami musi utylizować niezły pasztet, który „wyprodukowała” firma, mająca zrealizować zdanie – nowy budynek przy Świeckiej 45, który zastąpić ma dawny w którym mieściły się przychodnie lekarskie.

Dzisiaj po starym domu nie ma już śladu, pozostał odsłonięty plac budowy, na którym jeszcze nic się nie dzieje. Firma, która pierwotnie wygrała przetarg zbankrutowała, w efekcie zapłaci kary umowne w wysokości prawie 200 000 złotych. Zupełnie sporo, jednak wyegzekwowanie tych pieniędzy graniczyć będzie z cudem. Jak twierdzi pan Burmistrz, można liczyć na połowę tej kwoty, którą pokryje firma ubezpieczeniowa ponosząca ryzyko. Co z resztą? Będzie to droga przez mękę.

Za kilka godzin ( we wtorek) odbędzie się przetarg w którym udział wezmą chętni. Zgłosiło się kilka firm, ciekawostką jest to, że kilka tucholskich przedsiębiorców założyło konsorcjum, które być może przetarg wygra. Gdyby tak się stało, zyskają firmy miejscowe. Niestety, sprawa realizacji zdania przedłuży się i nie ma mowy o tym, aby do końca roku budynek w stanie surowym stał się namacalnym faktem. Na co możemy liczyć? Być może na wylanie ław, ewentualnie powstanie fundamentów, zanim nadejdzie zima. W fazie wirtualnych założeń pozostaje doprowadzenie inwestycji do szczęśliwego końca, kiedy on nastąpi? Może to dzisiaj określić wyłącznie jasnowidz.

Tucholskie media nie są sprawą zaskoczone, podczas ostatniej konferencji prasowej u pana Burmistrza TOKiS – PRESS w imieniu innych mediów tucholskich, poprosił o wizualizację nowego budynku. Panowie Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta, obiecali nam je przesłać, niestety, materiałów tych nie otrzymaliśmy, a szkoda. W tej sprawie TOKiS – PRESS wysłał również do UMiG w Tucholi prośbę – przypomnienie, list, ten również pozostał bez odpowiedzi.

Wysłuchajmy relacji  z ostatniej sesji  Rady Miasta, gdzie pan Burmistrz informuje o bieżącym stanie realizacji inwestycji.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook