25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kajakarze też dmuchają w balonik…

1 min read

W trwającym sezonie wakacyjnym tucholska policja wspólnie ze strażą pożarną i WOPR-em, czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Liczne kontrole kąpielisk, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, jak i samych wypożyczalni, ma pomóc w wyeliminowaniu poważnych zagrożeń.

Dzisiaj (26.07.2018r.) policjanci, wraz ze strażakami brali udział w zorganizowanej akcji w Woziwodzie na Rzece Brdzie. Wspólne działania miały na celu edukację osób przebywających nad wodą, by uchronić ich od licznych zagrożeń. Policjanci ponownie przestrzegali przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Mundurowi przybliżyli też wczasowiczom założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i przekazali im dobre rady na temat letniego wypoczynku.

Stróże prawa przez blisko 2 godziny skontrolowali trzeźwość 20 osób. Cieszy fakt, że wszyscy uczestnicy spływów wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie spożywali alkoholu w czasie ich trwania.

Przypominamy, że prowadzenie w ruchu wodnym statku lub obiektu pływającego, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie korzystania ze sprzętu wodnego w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć osoby nie stosujące się do przepisów.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook