15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kamil Słoma i Mateusz Piotrowski zwycięzcami eliminacji wojewódzkich zawodów ratowników policyjnych

1 min read

Zespół z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi w składzie: sierż. szt. Kamil Słoma i post. Mateusz Piotrowski, zdobył pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz garnizon w zawodach ogólnopolskich.

W dniu 21 maja 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Z każdej z jednostek kujawsko-pomorskiego garnizonu wytypowane zostały do rywalizacji po dwie osoby.

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Ta ostatnia zakładała wypadek samochodowy z ofiarą, która odniosła liczne złamania i miała krwotok, a zawodnicy musieli jej udzielić odpowiednio pierwszej pomocy.  W sumie można było uzyskać maksymalnie 90 pkt, zwycięska drużyna zdobyła ich 72.

Pierwsze miejsce i przywilej reprezentowania województwa kujawsko-pomorskiego na zawodach ogólnopolskich zdobył zespół z Komendy Powiatowej Policji w TUCHOLI w składzie:

– sierż. szt. Kamil Słoma

– post. Mateusz Piotrowski.

Zwycięzcom pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy – insp. Paweł Spychała, który wręczył im puchar oraz nagrody.


Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook