29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

527 594 411,45 zł dla województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym 197 594 411,45 zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.

W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów z naszego województwa trafią kolejne miliony złotych, a konkretnie przeszło 197,5 mln zł. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego uznał, że wsparcie samorządów jest szczególnie ważne i potrzebne, przede wszystkim po to, żeby utrzymać wysoki poziom inwestycji w samorządach i dać szansę polskim przedsiębiorcom, wykonawcom, aby te prace mogli zrealizować. To jednocześnie rozwój wielu firm i utrzymanie miejsc pracy. Bardzo się cieszę, że jako wojewoda mogę w tym procesie, dziele budowy i rozbudowy Polski uczestniczyć – mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Minister Łukasz Schreiber podkreśla, że dzięki dobrej współpracy rządu z samorządem nasze małe Ojczyzny będą się dynamicznie rozwijać, a nowe inwestycje dadzą kolejny impuls rozwojowy naszej gospodarce.

Rządowy Fundusz Inicjatyw Lokalnych to wielki plan ożywienia gospodarczego skierowany do polskich samorządów. W ramach tej „samorządowej tarczy” budżety wszystkich polskich miast, powiatów i gmin zyskają dodatkowe 12 mld zł na ważne inwestycje – m.in. budowę przedszkoli, świetlic, hal sportowych, remiz, mieszkań socjalnych, remonty szpitali dróg, kanalizacji i inne zadania, na które zabrakło pieniędzy w budżetach samorządów. Rząd już wiosną i latem przekazał samorządom 6 mld zł, a dziś kolejne blisko 4,5 mld zł trafia do naszych małych Ojczyzn. Tym samym udowadniamy, że solidarność nie jest dla nas pustym słowem, a wszyscy potrzebujący mogą liczyć na finansową pomoc w tych trudnych czasach. Wierzę, że dzięki dobrej współpracy rządu z samorządem nie tylko zrealizujemy te strategiczne dla lokalnych społeczności inwestycje, ale też stworzymy nowe miejsca pracy i pobudzimy gospodarkę – mówi minister Łukasz Schreiber.

Kto i ile pieniędzy otrzyma?

Tuchola 1 947 535
Gostycyn 587 163
Kęsowo 514 752
Lubiewo 804 886
Śliwice 762 621
Cekcyn 858 740

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook