31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kawa z TOKiS-em. UWAŻAJ na spadające tafle lodu z plandek ciężarówek!

1 min read

Nie odśnieżasz samochodu? Robisz ŹLE!

Nie jest istotne, czy to osobówka, czy ciężarówka, dostawczak, autobus, karetka, czy radiowóz – każdy kierowca,  przed wyruszeniem w drogę, ma obowiązek dokładnie odśnieżyć swój pojazd. Prócz tego, że naraża się na mandat, stanowi jeszcze potencjalne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Bo kiedy spadnie tafla lodu i ktoś przez to zginie, nic nie da sakramentalne  – PRZEPRASZAM!

Największe zagrożenie na drodze stanowią kierowcy wielkich ciężarówek. Nagminnie zapominają o tym, aby z plandek swoich drogowych pociągów, przed wyjazdem w trasę, zepchnąć nagromadzony tam lód. Kiedy podczas jazdy tafla lodu oderwie się od tworzywa, z którego zrobiona jest plandeka i poderwie ją wiatr, ktoś za ciężarówką może dosłownie stracić głowę.

Spadająca tafla lodu jest jak szyba i gilotyna w jednym. Prawie zawsze ucierpi „osobówka”. Ci z większym szczęściem stracą szybę, słupek „A”, pechowcy utracą panowanie nad kierownicą i spowodują wypadek, a wtedy może wydarzyć się wszystko.

Dlaczego nie dbamy o swoje auta zimą? Czy to pośpiech, lenistwo, głupota, a może zwyczajnie „oszukujemy przeznaczenie”? Los bywa zabójczy…, takich bohaterów pełne są cmentarze.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook