5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KĘSOWO. Ślubowanie w Zespole Szkół im. księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego.

1 min read

Najpiękniejszy moment, kiedy zaczyna się edukację, to oczywiście moment ślubowania, oficjalnego wejścia w kręgi uczniowskie. To nie lada wyzwanie dla uczniów, rodziców, ale i nauczycieli. Chwila, która otwiera drzwi szkolnych korytarzy i klas.

Taka właśnie chwila nastąpiła dzisiaj, tj. 10 października 2014r. w Zespole Szkół im. księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego. Ślubowanie dzieci klas pierwszych roczników 2007 i 2008. Uroczystość nad wyraz piękna, bo nigdy wcześniej nie odbywały w się one w tak wzniosłym nastoju. Wejście pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu narodowego, rozpoczęło oficjalną część ceremonii. Dzieci przygotowały dla zgromadzonych gości występy artystyczne.

Potem głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Fryca – Lorbiecka, Przewodniczący Rady Gminy Witold Ott oraz Wójt Gminy Radosław Januszewski, Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Dereszyński i przedstawicielka Straży Gminnej w Kęsowie Jagoda Sikorska. Goście przybyli z podarunkami dla dzieci oraz z życzeniami samych sukcesów w dalszej nauce.

My również dołączamy się do życzeń. Przede wszystkim życzymy dzieciom wytrwałości, sumienności i zdrowia.

_____________

Agnieszka Krizel

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook