22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KIJKARZE MIELI SWÓJ DZIEŃ w Legbądzie

2 min read

„W poszukiwaniu wiosny” pod takim tytułem 24 marca br. odbył się Rajd Nordic Walking w Legbądzie. Jest to cykliczna impreza mająca na celu aktywizację lokalnej społeczności oraz promowanie nawyków prozdrowotnych przez całe rodziny.

Uczestnicy rajdu do przejścia mieli 11-kilometrową trasę pod wodzą zdobywczyni Mistrzostwa Pucharu Świata w Nordic Walking Justyną Zawiszewską. Trasa biegła przez malownicze okolice Legbąda.

Podczas marszu z kijkami można było nie tylko się dotlenić w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, ale również można było zauważyć pierwsze nieśmiałe oznaki nadchodzącej nowej pory roku: klucze ptaków oraz ich śpiew w leśnym zaciszu.

Na starcie rajdu stawiło się 25 uczestników między innymi z: Tucholi, Rzepicznej, Czerska, Łosin, Niwek oraz Legbąda. Po krótkiej rozgrzewce, którą przeprowadziła Mistrzyni oraz przedstawieniu poprawnej techniki chodzenia z kijkami, przyszedł czas na start. Podczas marszu nie liczył się czas, ale wspólnie spędzone chwile społeczności lokalnej podczas aktywnego wypoczynku.

Po dotarciu do mety na uczestników czekało kilka niespodzianek. Ognisko z kiełbaskami, ciepłe napoje oraz swojskie słodkości to było to, na co czekali zmęczeni uczestnicy rajdu. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie otrzymali skromne upominki, a dodatkowo nagrodzeni zostali w różnych kategoriach: państwo Szamoccy oraz Długowscy jako najliczniejsza rodzina uczestnicząca w rajdzie, gdyż priorytetem imprezy była aktywizacja całych rodzin.

Czekała również nagroda dla najmłodszego, najstarszej oraz najstarszego uczestnika. Nagrodę również otrzymał Adam Singer dla absolwenta szkoły. Właśnie pan Adam był najmilszą niespodzianką tegorocznej edycji Rajdu Nordic Walking, a raczej jego talent. Podczas ogniska zaprezentował krótki koncert na akordeonie. Biesiada przy ognisku oraz dźwiękach akordeonu nie miała końca.

Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie, UKS „Borowi” Legbąd przy dofinansowaniu ze środków gminy Tuchola. To dzięki gminie mogliśmy wspólnie, aktywnie w gronie rodzinnym i społeczności lokalnej spędzić czas wolny. Uczestnicy już z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Rajdu „W Poszukiwaniu Wiosny”.


TUCHOLA.PL

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook