25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kino na stulecie powrotu Tucholi do Macierzy

1 min read

Od chwili, gdy spalił się budynek tucholskiego kina „Sokół”, minęło sporo lat i od tamtej chwili mamy spora lukę w możliwościach przyjemnego i twórczego spędzenia wolnego czasu. W tej sprawie „wierciliśmy” brzuch naszego Burmistrza wiele razy i wreszcie udało się, mocnym postanowieniem Gospodarza…, kino w Tucholi będzie i to jakie!

Wirtualne wizualizacje wyglądają wspaniale, nowy gmach powstanie na tyłach Tucholskiego Ośrodka Kultury, które zmienią się nie do poznania. Powstanie piękny parking dla widzów, w planach reaktywowany będzie słynny DKF i liczyć możemy na repertuar, który zadowoli każdego. Pomimo trudnej sytuacji finansowej, na ten cel przeznaczono środki. Obecnie trwają prace nad ukończeniem dokumentacji i już wiemy, że tucholska firma, która ją wykonuje zdąży, a  w efekcie w styczniu, kiedy będziemy obchodzili nasze święto powrotu miasta do POLSKI, symbolicznie zapoczątkujemy budowę kina, co tokis.pl będzie dokumentował, aż do chwili ukończenia inwestycji.

Według założeń, budynek stanie w przeciągu roku, później pozostanie jego wykończenie i wyposażenie w bardzo dobrej jakości sprzęt. Nie zapomniano też o tym, że jak na obecne standardy przystało, będzie w nim strawa nie tylko duchowa, z doskonałą kawą na czele.

Kinomani mają powód do radości, dołączamy do tej grupy, czekając na pierwszy seans, zaciskamy kciuki za powodzenie.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook