19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejna, bezsensowna śmierć na drodze

1 min read

W poniedziałek (02.05.2016) około godz. 17:20 dyżurny policji w Tucholi otrzymał informację od pogotowia ratunkowego o śmiertelnym wypadku drogowym na trasie Klocek – Biała (gm. Tuchola). Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letnia kobieta, kierując na drodze gruntowej samochodem marki Peugeot Partner z nieustalonej przyczyny straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła prawym bokiem w przydrożny słup telegraficzny. W wyniku uderzenia pojazd dachował.

Jak się okazało, kierująca jechała z miejscowości Klocek do miejscowości Biała i przewoziła dwoje pasażerów, kobietę (59 l.) i mężczyznę (60 l.). Niestety wskutek odniesionych obrażeń pasażerowie ponieśli śmierć na miejscu.

Mundurowi wstępnie przebadali 37-letnią kierującą na trzeźwość. Alkotest wskazał, że jest po spożyciu alkoholu. Kobieta została przewieziona do tucholskiej komendy, gdzie ponownie została przebadana. Tam wyszło, że ma około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do badań została jej też pobrana krew. Kobieta posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

_______________________

Mat. policyjne

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook