25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KOLEJNA BOMBA LOTNICZA W PODGOSTYŃSKIM LESIE

1 min read

Lasy pod Gostyniem wciąż kryją pamiątki sprzed 70 i więcej lat. W czwartek 4 lipca 2013 roku w godzinach popołudniowych strażnicy miejscy odebrali kolejne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w lesie pomiędzy Gostyniem a Starym Gostyniem, w rejonie niewielkiego wzniesienia zwanego „Babią Górą”.

Okazało się, że to fragment bomby lotniczej, zawierający materiał wybuchowy. Znalazcą był spacerowicz, który powiadomił służby. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone i strzeżone przez patrol Straży Miejskiej i Służbę Leśną. Około godziny 20.00 na miejscu zjawili się saperzy z jednostki wojskowej w Głogowie i zabrali znalezisko na poligon.
Słoneczne dni sprzyjają spacerom po lasach i zbieraniu runa leśnego. Warto pamiętać, aby w przypadku dostrzeżenia przedmiotów, które mogą być pozostałością po II wojnie światowej, niezwłocznie powiadomić Straż Miejską, Policję i Straż Pożarną. Nie bez powodu niewybuchy nazywane są często zardzewiałą śmiercią.
Niedawna akcja oczyszczania lasu pod Starym Gostyniem z niewypałów i niewybuchów pochodzących z czasów wojny przeprowadzona była na ograniczonym obszarze. Został on wskazany przez gospodarza terenu, czyli przez Lasy Państwowe. Jak się okazuje, wojenne pamiątek nadal nie brakuje. Bądźmy ostrożni.

 

Za http://www.gostyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook