31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali „wyeliminowani z ruchu drogowego”.

2 min read

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. Od minionej soboty (5.05.2018r.) policjanci zatrzymali czterech amatorów „jazdy na podwójnym gazie”.

 

Pierwszy kierowca wpadł w ręce policjantów w sobotnie południe (5.05.18r.) w miejscowości Raciąż. Od  53 – letniego mieszkańca pow. chojnickiego, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości kierującego motorowerem wykazała prawie 2 promile alkoholu.

W niedzielę (6.05.18r.), w Zalesiu (gm. Cekcyn) stróże prawa, zatrzymali do kontroli osobowe renault. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 47- letniej mieszkanki gm. Tuchola, wyniosło około pół promila.

We wtorek (8.05.18r.) funkcjonariusze ze Śliwic skontrolowali kierującego osobowym volkswagenem. Wynik badania na zawartość alkoholu u 40- letniego mężczyzny, mieszkańca  pow. tucholskiego, wyniósł blisko promil.

Po upływie czterech godzin od poprzedniej kontroli, ponownie w ręce policjantów z Śliwic wpadł kolejny kierowca volkswagena. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 46- letniego mieszkańca pow. tucholskiego, wyniosło około pół promila.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprzez wzmożone kontrole, policjanci będą systematycznie wykluczać z dróg amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi pojazd mechaniczny lub też inny pojazd, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu podlega karze aresztowania albo grzywny.

 


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook