15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejny sukces naszych policjantów! Sierż. szt. Tomasz Kozielecki i jego pies „Aro” wicemistrzami województwa

2 min read

W dniach 2-3 sierpnia br. w Myślęcinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski w kategorii psów patrolowo – tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, po raz kolejny stanęli na podium i ponownie zdobyli tytuł vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego. Wezmą teraz udział w zawodach ogólnopolskich.

W eliminacjach wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi kategorii patrolowo-tropiącej oraz patrolowo-tropiącej do działania bez kagańca z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Eliminacje wojewódzkie obejmowały następujące konkurencje:

  • test wiedzy;
  • sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym
  • praca węchowa
  • ogólne posłuszeństwo oraz pokonywanie przeszkód terenowych;
  • pościg bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obrona przewodnika;
  • przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby.

Komendę Policji w Tucholi reprezentowali sierż. szt. Tomasz Kozielecki z 8-letnim psem Edyl (Aro), którzy to w 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu krajowym, jak i wojewódzkim zdobyli tytuł v-ce mistrza.

Ostatecznie udział w tegorocznych zawodach zakończył się dla sierż. szt. Tomasza Kozieleckiego i Aro zajęciem II lokaty i zdobyciem kolejnego tytułu vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego psów patrolowo – tropiących. Będą oni reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie we wrześniu tego roku.

Komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa osobiście pogratulował osiągniętych wyników i życzył kolejnych sukcesów na zawodach krajowych.

 


(red.)
Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook