4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Komendant POLICJI ze stoickim spokojem odpowiada na pytania radnych…

2 min read

SONY DSC

Podczas XXX sesji RM nastąpiła kolejna „runda” pytań i odpowiedzi. W krzyżowym ogniu pytań znalazł się pan Komendant KPP w Tucholi – Wiesław Gapa. Ta część sesji przebiegała normalnie aż do chwili, gdy jednemu z radnych wyraźnie zmienił się humor…

Problemy, które omówiono dotyczyły: wybryków i biesiad alkoholowych nad Głęboczkiem, naszym lokalnym jeziorkiem w środku miasta. Poruszono problematykę bezpieczeństwa na drodze, problem dopalaczy i narkotyków i wiele innych, jednak ogólne poruszenie wywołała krytyka stacji nadawczo – odbiorczych w samochodach służbowych i prywatnych, popularnych CB. Jak zwykle, palmę pierwszeństwa otrzymał pan radny Jerosławski, który ponownie podryfował „o jeden most za daleko”. Trudno zachować powagę wobec pewnych poglądów pana radnego, inni społeczni przedstawiciele starają się być wyrozumiali, będąc bezsilnymi, ironizują, a nawet dziękują panu radnemu za  wnikliwość, dociekliwość i krytykę, my nie musimy.

Trudno komentować to, co się wydarzyło w drugiej połowie naszej relacji, ale zapewniamy, warto tego posłuchać. Jeżeli życie wyprzedziło kabaret, to właśnie dzisiaj.

Gwoli wyjaśnienia, CB – radio to urządzenie , dzięki któremu w sposób całkowicie legalny (kiedyś te sprawy regulował słynny PAR) można się porozumiewać ze stacjami umieszczonymi zarówno w nieruchomościach, jak i w pojazdach.

Znalezione obrazy dla zapytania cb radio w omedze

Nasza redakcja posiada tego typu urządzenia w każdym z pojazdów, dzięki nim przez sześć lat łącznie wyprowadziliśmy z centrum Tucholi 64 zabłąkane TiR-y, 11 potężnych autokarów, odciążając w ten sposób policję,  udzieliliśmy pomocy niezliczonej ilości kierowców, również tym, których pojazdy uległy awarii, nawet odholowując je do lokalnych warsztatów. Niezliczoną ilość razy udzielaliśmy informacji kierowcom jadącym przez Tucholę tranzytem, o tym jak dojechać do konkretnych miejsc w mieście, gminie i powiecie. Każdego dnia informujemy kierowców wielkich ciężarówek o tym, jak pokonać najtrudniejszy most ( niski, lewą stroną)  w Gostycynie o wypadkach, korkach i zatorach. Zastosowań jest wiele, niestety, jeden z radnych upiera się przy ciemnej  stronie mocy i z tego powodu, tradycyjnie, atakuje Burmistrza Tucholi i Jego kierowcę. Pan radny przyrównuje zastosowanie tego pożytecznego urządzenia do twórczości mistrza kina St. Barei, obficie rozdając na ślepo razy na lewo i prawo.

Wysoka Rada reaguje śmiechem, niestety,  nie do końca jest to zabawne, raczej  przerażające, że w XXI wieku musimy znosić postawy ludzi, którzy dopiero teraz wyszli z jaskiń i odkryli… koło!

 


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook