16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Komorowski zaprasza Franciszka

2 min read

Mija trzecia godzina od chwili wyboru nowego papieża…

Na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Bronisława Komorowskiego ukazała się treść depeszy gratulacyjnej, w której Prezydent zaprasza Ojca świętego do Polski. „Życzę Waszej Świątobliwości wielu sił w pełnieniu nowej i bardzo ważnej misji nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale także dla całego świata. Żywię również nadzieję, że wraz z moimi Rodakami będę mógł gościć Waszą Świątobliwość na polskiej ziemi” – napisał prezydent.

Treść depeszy gratulacyjnej:

Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka.

Wasza Świątobliwość,

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wyborze Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową i składam, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, najszczersze gratulacje.

Stara historyczna dewiza „Polonia semper fidelis” podkreślała związki od wieków łączące Naród Polski ze Stolicą Apostolską. Szczególną wagę i znaczenie zyskały one podczas pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II, którego działalność – pośród wielu znaczących osiągnięć – w ogromnej mierze wsparła odzyskanie niepodległości mojej Ojczyzny przed 24 laty. Ta bliskość została podtrzymana podczas pontyfikatu jego następcy Benedykta XVI, zwłaszcza podczas jego podróży apostolskiej do Polski w 2006 roku.

Dlatego z wielką nadzieją na kontynuowanie tych dobrych relacji, które służą wielkiej sprawie wolności i solidarności, życzę Waszej Świątobliwości wielu sił w pełnieniu nowej i bardzo ważnej misji nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale także dla całego świata. Żywię również nadzieję, że wraz z moimi Rodakami będę mógł gościć Waszą Świątobliwość na polskiej ziemi.

Z wyrazami najwyższego szacunku,

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 KAI / psd

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook