27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Komprador z Tucholi, czyli…, nie takiej reklamy miasta i państwa oczekiwałem!

6 min read

Jeżeli wróg chce, aby Polacy „wyżynali się między sobą”, nie trzeba wojny, wystarczy dać im możliwość o samostanowieniu. Wiedzieli o tym wszyscy okupanci. Czy coś zmieniło się od tamtych, tragicznych dla Polski czasów? Niestety nie, ba, mało tego,w ciągu ostatniej dekady, śmiało można stwierdzić, że z wasala Sowietów, staliśmy się kolonią członków starej Unii „Jewropejskiej”.

Tak, jak onegdaj cieszyliśmy się z akcesji do niej, tak dzisiaj sens unii został zatracony jedną niegodziwością. Co gorsza, pod tą zdradą polskich interesów podpisał się tucholanin, który został eurodeputowanym. To rozczarowanie dla wielu Jego wyborców, którzy nie takiej postawy oczekiwali.

 

Bez wątpienia, środa 13. o4 2016 roku jest jednym z czarnych dni w dziejach polskiej, tzw. demokracji, czyli rządów mniejszości nad większością ( tak, tak, nie ma tutaj żadnego przejęzyczenia!).

 

 To właśnie dzisiaj Parlament Europejski przyjął potępiającą polski rząd i większość sejmową rezolucję . Ogólnie sprawa jest znana, ale przypomnijmy, że dotyczy  paraliżu Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, który rzekomo  zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności. Przynajmniej tak twierdzi PE.
Rezolucję poparła zdecydowana większość, bo 513 europosłów z pięciu frakcji politycznych: chadeków, socjalistów, liberałów, Zielonych i lewicę. Przeciwko głosowało 142 posłów, a 30 wstrzymało się od głosu. Głosowało 685 posłów europarlamentu, w którym jest 751 deputowanych.
Środowisko prawicowe w Polsce nie pozostawiło suchej nitki na przedstawicielach PO, którzy zwyczajnie wystosowali  „donos na Polskę”.
Jakie będą  skutki prawne dzisiejszej, przyjętej rezolucji? Żadne, ale mamy świadomość, kto jest kim w polskiej i niepolskiej polityce.
 –
Dominująca obecnie partia rządząca: Prawo i Sprawiedliwość nie jest nieomylna, ale ich hasło „dobra zmiana” działa, choć raz lepiej, raz gorzej. Tak, czy inaczej, wszystko się zmienia, wraz ze świadomością Polaków, do których wreszcie dotarło, że jesteśmy rozgrabiani od lat. PiS próbuje ten proces zatrzymać, co zaburzyło „ustalony porządek” w Europie, ściślej, spowolniono lub wręcz zatrzymano wypompowywanie pieniędzy z naszego rynku.
 –
Dzięki środowiskom lewackim, które nie mogą zaakceptować demokratycznego wyboru większości Polaków, (czyli tych, którzy ruszyli się spod grilla i poszli do urn) PiS i Polska, mają tragiczne notowania na świecie. Podkreślmy raz jeszcze…, PiS złamał pewien porządek i powiedział wyzyskującym nasz kraj – STOP.
 –
Bądźmy realistami, PiS w nieodległej przyszłości popełni jeszcze wiele błędów, ale , co najważniejsze, okazuje się, że mamy wśród tej formacji fightera, który choć nie jest ani premierem, ani prezydentem, decyduje o wszystkim, niczym dyktator. I świetnie! Na tę chwilę Polska potrzebuje wpływowego polityka z charyzmą w  dodatku takiego, który działa nie dla chęci zysku, a z przekonania i nie jest ważne to, że kierują nim takie, czy inne pobudki (trauma po śmierci brata i bratowej w zamachu smoleńskim).
Kaczyński, tak często obrażany, wyśmiewany, przyrównywany do postaw faszystowskich nie poddaje się i prze jak walec drogowy do przodu. Efekty? Coraz bardziej widoczne. Pytanie, czy będzie dalej tak twardy i nie cofnie się przed realizacją swojej koncepcji Państwa? W kwestii zalewu Polski przez „ludzkie śmieci” ( cyt. za Januszem Korwinem – Mikke), które kalifat wprowadzają z pomocą zakrzywionego miecza, pasów szahida i produktu Kałasznikowa.
I tak dochodzimy do sedna, gdzie poprzednia ekipa prócz tego, że okradała nas przez osiem długi lat z godności i pieniędzy, dodatkowo poddała się presji „przyjaciół” z unii i postanowiła wprowadzić na teren RP wpierw 7 tysięcy dezerterów islamskich, by chwilę później znowu ulec naciskom, podwyższając „kwotę”, o kolejne pięć tysięcy tzw. „migrantów”.
Doskonale pamiętamy to, że również dwóch panów, jeden z Bydgoszczy, a drugi z Tucholi, tak gorliwie wypowiadali się w tej kwestii „za” w jednej z audycji telewizyjnych.
Przypomnijmy:
Screen z TVP - Bydgoszcz 4 października 2015, 18:43 Mat.pt. Kobiak: 7 tys. uchodźców naszemu krajowi nie zaszkodzi.
___________________________ Screen z TVP – Bydgoszcz
4 października 2015, 18:43 Mat.pt. Kobiak: 7 tys. uchodźców naszemu krajowi nie zaszkodzi.

Co ciekawe, tucholski eurodeputowany, zwolennik kultu multi – kulti, po zamachu w Brukseli udziela wywiadu jednemu z tygodników, gdzie delikatnie mówiąc ma już dosyć terrorystów islamskich. Skąd ta nagła zmiana zdania? Pytanie, czy miał na myśli swoich uchodźców, których chciał przyjmować hurtem, czy też np. kosmitów z konstelacji Aldebarana.

Znamy już pewne poglądy, nie rozdrapujmy tego dalej z wyjątkiem jednego: jak to u licha możliwe, że ci, którzy donieśli na swój kraj nie wstrzymali się od głosowania, co wydaje się być oczywistością? Zachowaliby resztki honoru, może fragment politycznej twarzy.

Nic takiego nie zaszło, ba sprawa drążona byłą dalej przed kamerami telewizyjnymi, poprzez wypowiedź Janusza Lewandowskiego ( szkoda czasu na bliższe charakteryzowanie tej postaci). W tle widzimy… targowiczan – tak przynajmniej twierdzą polscy prawicowcy.

Zapędy kompradorskie skompromitowanej Platformy Obywatelskiej odbywają się do dzisiaj w porozumieniu i za zgodą rządu niemieckiego. „Spiskowcy” marzą o tym, by ponownie przejąć władzę,  poprzez przekonanie suwerena (nas) do poparcia ich zapędów, z użyciem konia trojańskiego Nowoczesnej.pl niejakiego Petru i słynnego KOD-u, przez złośliwych zwanego „Komitetem Obrony Koryta”. Bardzo ważną rolę w tym procesie pełni dawny polski premier, obecnie „król Europy” – pan Donald Tusk (Kaszub, do którego Jego ziomkowie już się nie przyznają).

Co najgorsze, w ten skład osobowy „pięknie” wpisał się eurodeputowany z Tucholi, który jeszcze kilka lat temu miał Niemców, ściślej, niemieckich mediów powyżej uszu, dzięki temu nagraniu.

 Materiały telewizji RTL.
 –
Nagły zwrot ma swoje uzasadnienie? Jakie? Na to pytanie bez trudu odpowiemy sobie sami.
 –
Sytuacja wyrwała się spod jakiejkolwiek kontroli. PiS popełnił szkolny błąd, gdyby zaczął swoje reformy od zmiany Konstytucji RP napisanej przez prawie magistra Kwaśniewskiego, nie byłoby problemu z Trybunałem Konstytucyjnym, który poprzez przewodniczącego Rzeplińskiego, przyklepał kradzież środków zgromadzonych przez Polaków na kontach OFE. Donald Tusk w tym samym czasie wypowiedział jakże znamienne słowa: „(…) te pieniądze nie należą do Polaków…”. Już ten jeden fakt wystarczy, aby ów trybunał rozpędzić na cztery wiatry. Cała reszta jest powszechnie znana i  „wałkowana” przez media, od kilkunastu tygodni.
PiS nie posłuchał ugrupowania Kukiza, teraz za to zapłaci… wizerunkiem i tylko nim, całą resztę storpeduje ( i słusznie) większością w Sejmie.
Do wyborów parlamentarnych Polska rzeczywiście była państwem czysto teoretycznym, dzisiaj ma szansę stać się suwerennym, ale z pewnością ponownie drogo za to zapłacimy i to dosłownie.
W całej tej układance jest ktoś, kto bardzo się cieszy z tego, że sprawa polska stanęła na forum międzynarodowym i to w tak negatywnym świetle. Któż to taki? „Ponury czekista” – Putin, któremu zależy na rozbiciu wspólnoty europejskiej i odbudowie dawnego ZSRR w dawnych granicach i sferze wpływów.
Właśnie odnosi sukces, bo nie jest wykluczone, że rząd premier Szydło, na rozkaz suwerena, przeprowadzi referendum pt. „Czy jesteś za tym, a by Polska wyszła z UE?”. Niemożliwe? Otóż to zupełnie prawdopodobne, kiedy UE zdecyduje o tym, aby europosłowie przegłosowali bardzo groźną rezolucję dotyczącą polityki migracyjnej, która polega na ujednoliceniu prawa azylowego na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że takie kraje, jak Polska czy Węgry mogą nie mieć wyjścia, gdy dojdzie do obowiązkowej relokacji uchodźców. Jeżeli wyjdą Węgrzy, Polacy, Brytyjczycy, unia rozpadnie się, jak domek z kart.
 –
Ktoś zapyta, a co z naszym bezpieczeństwem w ramach NATO? Niewykluczone jest, że Kaczyński już tworzy nową unię w ramach tzw. Grupy Wyszehradzkiej. Gdyby ta informacja potwierdziła się , unia zmięknie, wiedząc o tym, że  my, Polacy, stanowimy jedyny bufor pomiędzy Rosją, a unią właśnie. W razie konfliktu zarówno unia, jak i Amerykanie, będą potrzebowali polskiej krwi. Wniosek? Zmiękną, a targowiczanie zgromadzeni w PO, w tym również tucholski eurodeputowany, przejdą w niepamięć w dodatku bez honoru.
 –
Kwestia wyboru zbliża się.
_________________________
Mariusz R.Fryckowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook