15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Komunikat dot. uporządkowania terenów przy drogach powiatowych

1 min read

SONY DSC

Starosta Tucholski informuje, iż związku z dużą ilością uszkodzonych drzew zezwala się mieszkańcom Powiatu Tucholskiego na uporządkowanie we własnym zakresie zalegających konarów, gałęzi i nieodpłatne pozyskanie drewna znajdującego się przy drogach powiatowych na cele opałowe.

W związku z przejściem w dniu 11 sierpnia 2017 r. przez teren Powiatu Tucholskiego nawałnicy (wichura wraz z burzami), która spowodowała zniszczenia mające znamiona klęski żywiołowej, zawiesza się stosowanie Uchwały Nr 192/435/2014 Zarządu Powiatu Tucholskiego z dnia 16 kwietnia 2014r. w sprawie ustalenia cen drewna pozyskanego z wycinki dróg powiatowych Powiatu Tucholskiego do czasu uprzątnięcia z dróg skutków nawałnicy (zalegających na drogach drzew, konarów). Zawieszenie obowiązuje do odwołania.

Zezwala się mieszkańcom Powiatu Tucholskiego na uporządkowanie we własnym zakresie zalegających konarów i gałęzi oraz nieodpłatne pozyskanie drewna na cele opałowe pod warunkiem uporządkowania terenu gdzie zalegają złamane konary i gałęzie. Zezwolenie dotyczy dróg powiatowych.

Bardzo prosimy o zachowanie warunków bezpieczeństwa przy pozyskiwaniu drewna opałowego i porządkowaniu terenu.  


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook