28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Trwa realizacja filmu promującego Nasze Małe Ojczyzny, przed nami ostatni dzień zdjęciowy, który przeprowadzimy już jutro ( w piątek) w Jeleńczu (gm.Kęsowo). A dzisiaj?

A dzisiaj odwiedziliśmy wyjątkową damę lokalnego hafciarstwa, panią Annę Kopiszkę. Poznaliśmy tajniki hafciarstwa dostępne nielicznym, rozmawialiśmy o sukcesach artystki, oglądaliśmy wyjątkowe prace, które częściowo były eksponowane i te, które są w fazie tworzenia, tak, to obrazy „malowane” nitką – portrety. Prace niezwykle starannie wykonane, już wiemy jaki jest ich początek – skąd wena, ile trwa wykonanie dzieła i w których muzeach i wystawach można je podziwiać. Pani Anna to osoba wyjątkowo ciepła życzliwa i bardzo cierpliwa, rozmowę z artystką można określić jednym słowem – wspaniała. Dzisiejszy materiał będzie włączony do produkcji. Zaprosiliśmy także pana wójta gm. Kęsowo, który opowiadał nam o historii, teraźniejszości i przyszłości swojej gminy, a ta jawi się w różowych kolorach. Plany ambitne ale możliwe w realizacji.

Przed nami wyzwanie – montaż scen, które rejestrowaliśmy przez prawie rok. Produkcję filmu zakończymy w ostatnich dniach listopada. Naszym rozmówcom dziękujemy za szczerość, bardzo miłą atmosferę i oczywiście pyszną kawę.


(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook