23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konferowano w sprawie ewentualnego ataku terrorystycznego

2 min read

Dzisiaj w samo południe w tucholskiej komendzie odbyła się ciekawa konferencja, poświęcona terroryzmowi. Spotkanie odbyło się z inicjatywy policjantów, którzy zaprosili dyrektorów szkół z całego powiatu.

To był bez wątpienia kapitalny pomysł, zwłaszcza, że ryzyko ataku terrorystycznego w szkołach, staje się bardzo realnym. Wzrośnie jeszcze bardziej po XXXI Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie już w lipcu. Ryzyko zamachu jest wielkie, choć w tym czasie w szkołach będą trwały wakacje. O tym, co może wydarzyć się później, możemy tylko spekulować. Państwo nie jest wstanie zapanować nad milionami osób, wśród których znajdą się z całą pewnością terroryści. A co wtedy, jeżeli pozostaną w kraju i planując zamach?  Pamiętając wydarzenia w Biesłanie, szkoła to idealny cel. Lepiej dmuchać na zimne.

Podczas konferencji, dyrektorzy poznali najważniejsze informacje, które mogą stanowić o bezpieczeństwie uczniów i nauczycieli w ich placówkach. Pokazano również interesujący film, poruszający tę niezwykle trudną tematykę,  a który już wkrótce trafi do szkół.

Może warto również w przyszłości pokusić się o zorganizowanie specjalnego kursu samoobrony dla nauczycieli, dokładnie taki sam, jak ten,  który już przeprowadzono z pracownikami PCPR-u?

I słowo komentarza.

Źle się stało, że z małych miejscowości zniknęły posterunki policyjne. Niedorzeczny powód – oszczędności, prędzej, czy później odbije się wszystkim czkawką. Szkoły, jako placówki wyjątkowe, powinny już dawno dysponować systemem dyskretnego powiadamiania służb w razie wyższej konieczności. O ile wypracowano procedury na wypadek zagrożenia bombowego i pożarowego, tak w sprawie ewentualnego ataku terrorystycznego, nauczyciele są praktycznie bezbronni.

Bardzo źle się stało, że społeczeństwo zostało skutecznie rozbrojone przez kolejne ekipy rządzące. Polacy w tej materii mają wielkie tradycje i nieporozumieniem jest twierdzenie, że broń w prywatnych rękach stanowi zagrożenie. Świat dawno  poradził sobie z tym problemem, my, niestety, tkwimy w komunistycznej rzeczywistości, która kiedyś i tak zmieni się. Każdy obywatel ma prawo do obrony siebie i swojej rodziny. Prawo do posiadania broni stanowi o swobodach obywatelskich, lub zwyczajniej, o… wolności.

____________________

(mrf.)

Fot. policja.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook