14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koniec wojen cenowych o polisy OC

1 min read

Od przyszłego roku usuwaniem skutków wypadku zajmie się ubezpieczyciel, który sprzedał nam polisę OC – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Dzięki temu szybciej dostaniemy odszkodowanie. 

Gazeta pisze, że „Polska Izba Ubezpieczeń kończy prace nad systemem, umożliwiającym likwidację szkód z polisy komunikacyjnej u ubezpieczyciela poszkodowanego. Jego wejście w życie spowoduje, że klient będzie otrzymywał odszkodowanie od własnego towarzystwa na podstawie wyceny niezależnego rzeczoznawcy. Następnie firma będzie się zwracać do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot pieniędzy.”

Te rozwiązania mają wejść w życie z początkiem przyszłego roku. Będą one dobrowolne, a więc niektóre firmy ubezpieczeniowe będą likwidować szkody według starych zasad. Przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń liczą jednak, że rozwiązanie poprą najwięksi rynkowi gracze, a później przyłączy się reszta ubezpieczycieli. Według firm, nowy system ułatwi życie klientom i może się okazać korzystny dla ubezpieczycieli.

– Powracające wojny cenowe, które w segmencie OC komunikacyjnego są najostrzejsze, będą mniej gwałtowne, bo cena nie będzie czynnikiem decydującym o pozyskaniu klientów – zaznacza Rafał Stankiewicz, wiceprezes Warty oraz przewodniczący komisji ds. likwidacji szkód przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń. – Towarzystwa posiadające dobrą likwidację szkód nie będą musiały tak bardzo się obawiać odejścia klientów do konkurentów, którzy zaoferują tańsze ubezpieczenia.

 

http://finanse.wp.pl

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook