3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koniec z kasowaniem kilku punktów karnych. Od czerwca 2018 roku nastąpią zmiany zasad ich likwidacji

2 min read

Proszę Państwa idzie nowe, a nowe oznacza, że będzie gorzej, jak zawsze, kiedy wprowadza się reformy, politykę rozdawnictwa publicznych pieniędzy, które mają to do siebie, że muszą się skończyć. Co wtedy? Ano trzeba tak obmyślić listę przychodów państwa, aby obywatele możliwie najpóźniej się zorientowali.

Można zastosować starą ubecką metodę głosowań w środku nocy, kiedy Naród śpi i przyklepać wszystko to, co potrzebne, aby wodzowska partia przeżyła kolejną kadencję. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi w grę wchodzą pieniądze i to zupełnie spore, kosztem, jak zwykle, kierowców, których państwo łupić będzie bezlitośnie i we dnie i w nocy.

Co tym razem wymyślono? Jak twierdzi portal motofakty.pl, w tym roku zmienią się zasady likwidacji punktów karnych za wykroczenia na drodze. d 4 czerwca 2018 roku nie będzie można kasować kilku punktów karnych. Kurs reedukacyjny stanie się obowiązkowym i będzie obejmował jedynie tych, którzy przekroczyli limit punktów karnych. Po odbyciu szkolenia ich konto się wyzeruje.

Obecnie, osoby, które posiadają na swoim koncie punkty karne, mogą na własny koszt odbyć szkolenie, aby zmniejszyć ich liczbę. Nie dotyczy to tylko kierowców w okresie jednego roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy. W ten sposób można pomniejszyć konto o sześć punktów, a takie szkolenie można odbyć nie częściej, niż raz na sześć miesięcy. Szkolenie organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i jest to wydatek rzędu 300 zł.

Po przekroczeniu 24 punktów karnych, kierowca automatycznie nie straci uprawnień. Zostanie skierowany na specjalne szkolenie, natomiast jeśli w ciągu miesiąca od doręczenia decyzji administracyjnej nie weźmie w nim udziału, wtedy pożegna się z prawem jazdy.

Szkolenie ma trwać łącznie 28 godzin, a kierowca musi zarezerwować sobie na nie cztery dni. Koszt wynosi 500 zł, a po jego odbyciu konto z punktami karnymi, wyzeruje się. Uczestnicy zapoznają się z teorią i zostaną poddani badaniom psychologicznym. Trzeba wiedzieć, że od skierowania na kurs do odzyskania dokumentu, nie może minąć więcej niż 6 tygodni. Po odbyciu kursu nie będzie można wziąć w nim udziału przez następne pięć lat. Jeśli w tym czasie kierowca ponownie przekroczy limit 24 punków, straci uprawnienia. Będzie musiał udać się na kurs i zdać egzamin. Tym samym stanie się „świeżakiem” na drodze, którego obowiązywać będą te same zasady, co młodego kierowcę, łącznie z przyklejeniem zielonego liścia do szyb lub na czoło.

Nic tylko pogratulować pomysłu i życzyć specjalistom od podobnych nowelizacji puknięcia się w głowę, najlepiej kowalskim młotem.


(mrf.)

Źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/uwaga-kierowcy-koniec-z-kasowaniem-punktow-karnych.html

Fot. http://www.derkacz-kowalstwo.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook