15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kosma Złotowski: „…poza waginami i macicami macie także mózgi…). W cieniu „Czarnych Marszów”

3 min read

Polski obłęd postępuje, wczoraj na ulice polskich miast i miasteczek wyszły kobiety, oczywiście, wśród nich nie brakowało również drących się wniebogłosy…”chyba mężczyzn”.

Ten kolejny, zastępczy temat, obecna partia rządząca podrzuciła jak zgniłe jajko w bardzo odpowiednim momencie, kiedy toczy się proces podpisania wielce kontrowersyjnej umowy CETA (handel pomiędzy Kanadą, a UE). Umowa ta odbije się czkawką na polskich producentach. Sprawa wokół projektu ustawy, mówiący o zakazie aborcji eugenicznej, stała się idealną przykrywką, lub jak kto woli,zasłoną dymną, aby odwrócić uwagę społeczeństwa od skandalu z CETA. Pomysł wprowadzony wzorem postępowania poprzedniej partii, która straciła zaufanie społeczne, podczas ostatnich wyborów, przyniósł zamierzony efekt.

„Czarne Marsze” zakończą się sukcesem protestujących, to pewne i rząd łaskawie zmieni zaplanowane drakońskie prawo, ale  fakty i niektóre, szokujące wypowiedzi pozostaną. Jeszcze bardziej w pamięci wyborców ugruntują się  opinie, również ta…

Pan Kosma Złotowski – polityk PiS oraz europoseł w swoim profilu Facebooka napisał:

 

Drogie Panie, Uczestniczki Czarnych Marszów, Czarnych Protestów i Strajków równie Czarnych!

Protestujecie, bo w Sejmie przeszedł do drugiego czytania projekt ustawy (społeczny, nie rządowy) mówiący o zakazie aborcji eugenicznej. To znaczy takiej, która zezwala na usunięcie ciąży z powodu wad płodu.
Szanowne Panie, Uczestniczki protestów! Na wielu transparentach widziałem napisy, że poza waginami i macicami macie także mózgi, które umieją myśleć. To cała nadzieja.
Wystarczy pomyśleć:
choroby się zdarzają zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu. Choroby bywają lekkie – zapalenie gardła czy grypa, albo ciężkie: rak, niewydolność tego czy innego organu następująca nieuchronnie, ale stopniowo, albo też nagła niewydolność. Często umiemy im zapobiegać wcześniej, często nie umiemy nic zrobić. Takie jest życie. Im wcześniej wykryta choroba, tym większe szanse na jej wyleczenie, dotyczy to także życia w fazie prenatalnej.


Zabicie chorego pacjenta niekoniecznie jest równoznaczne z jego wyleczeniem, ale zawsze kończy również jego chorobę. To jednak nie jest celem medycyny, przynajmniej do niedawna nie było.
Mówicie, Drogie Panie, że że precz politykom, księżom, innym – od Waszych wagin i macic. To Wy o nich decydujecie. To jest najoczywistsza oczywistość! Ale przecież żyjemy w XXI wieku i – żadna z Pań nie sądzi przecież – jak pewne plemię indiańskie z Południowej Ameryki, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między stosunkiem płciowym a ciążą. Dla nas wszystkich ten związek jest raczej oczywisty. Jak ciąży zapobiegać? Myślę, że i to nie jest tajemnicą skrywaną przez „kapłanów”. Nie moją rolą jest oświecanie kogokolwiek w zakresie antykoncepcji, ale na każdym rogu dzisiaj, znaleźć można stosowne i skuteczne recepty. Kościół jest im przeciwny, ze względów moralnych. Łatwo znaleźć stosowną literaturę.


Ale aborcja to jednak co innego. To zabicie, kogoś, kto już żyje, kogoś, kto jest! To, że Kościół się jej sprzeciwia – to oczywiste dla każdego, kto zna kościelne nauczanie.
Ale sprzeciw państwa to rzecz inna. Państwo sprzeciwia się morderstwom, musi się także sprzeciwiać aborcji. Państwo dopuszcza zabicie w samoobronie, dopuszcza więc aborcję ciąży zagrażającej życiu matki. Ale aborcja dla wygody to również zabójstwo dziadka chorego na alzheimera, albo nawet dziadka, który tylko zrzędzi ponad miarę. (Kto wyznaczy tę miarę?)


Szanowne Czarne Panie!
Zakaz aborcji nic nie ujmuje z Waszej wolności. Zważcie, że wolność aborcji może (mogła) dotyczyć każdej z Was. Wolność jest przymiotem rozległym w czasie: decyzja podjęta dzisiaj, rodzi skutki i odpowiedzialność czasami natychmiast, czasami później, a kiedy indziej wiele lat później.

Czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Zdaje się, że kluczem do zrozumienia sytuacji, ściślej wyjaśnienia pojęcia, czym jest eugenika, staje się film Grzegorza Brauna pt. „Eugenika w imię postępu”.

__________________

(mrf.)

Fotografia

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook