11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kosztowne „światełko do…” powtórki !

1 min read

Znana firma tucholska,  która od lat zajmuje się pokazami pirotechnicznymi, organizowanymi podczas imprez masowych miała problemy sprzętowe, związane ze sterowaniem pokazami fajerwerków, które zorganizowano w ostatnią niedzielę nad naszym Głęboczkiem.

Pokazy sztucznych ogni zakończyły się po minucie i dwudziestu dziewięciu sekundach, kompletnie zaskakując zgromadzonych widzów. Dzisiaj już wiemy, że tamtego wieczoru zawiodła technika. Wspomniana firma powtórzy swój pokaz już w najbliższą sobotę, jednak prawdopodobnie już nie nad naszym miejskim jeziorkiem, a na terenie prywatnej posesji (ogólnie dostępnej dla mieszkańców) tuż obok Galerii Borów Tucholskich (dawne usługi rymarskie) znajdującej się przy ulicy Szkolnej. Obecnie organizator pokazów załatwia kwestie formalne, aby do pokazów doszło zgodnie z zapowiedziami.

Takie działania dobrze świadczą o uczciwości firmy, jednak naszym zdaniem,  finansowanie podobnych przedsięwzięć w tak trudnych czasach dla miasta, jest rozrzutnością, nawet wtedy, gdy środki pochodzą od prywatnych sponsorów. Pieniądze, które dosłownie zostaną „wystrzelone w niebo” w postaci świetlnych  rac, można wykorzystać bardziej sensownie, a tak…, pozostanie kilkuminutowe. coroczne wspomnienie tego, że przez chwilę pojaśniało niebo nad  miastem, które powoli umiera.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook