19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w… Bysławiu

2 min read

Miejscowi dzielnicowi z prowadzą spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Edukują dzieci i młodzież z zakresu bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Policjant z posterunku w Cekcynie wspólnie ze strażakami czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem Bysławskim.

W trakcie sezonu wakacyjnego, dzielnicowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu realizacji zadań w 2019 r. w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Głównym celem przedsięwzięcia jest między innymi zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z rekreacji wodnej.

Dzielnicowy mł. asp. Dariusz Pacek z posterunku w Cekcynie wspólnie ze strażakami czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem Bysławskim. Policjant przestrzegał wczasowiczów przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Opływając jezioro łódką, sprawdzano również stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego. Nie zanotowano żadnych naruszeń z tym związanych.

Miejscowi dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami naszego regionu, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą, gdzie promują odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz przypominają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook