28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Krokodyle” w akcji, kierowcy są bez szans…

1 min read

Trzask, prask i pęka kolejna bomba, ponieważ doszło do porozumienia kilku instytucji, które od pierwszego czerwca dobiorą się do skóry kierowcom, których pojazdy są niesprawne. One ( te instytucje) zarobią, a tradycyjnie stracą przewoźnicy.

Powiat Tucholski, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Powiatowa Policji w Tucholi podpisały porozumienie z właścicielami Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów z terenu naszego powiatu.

Celem porozumienia jest udostępnienie stacji diagnostycznych inspektorom ITD, którzy wspólnie z policją dokonywać będą kontroli drogowych. W sytuacji stwierdzonych nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, w najbliższej stacji diagnostycznej, na specjalistycznym sprzęcie, przeprowadzone zostanie dokładne badanie pojazdu. Do współpracy zaproszone zostały stacje okręgowe, ponieważ kontrole dotyczyć będą przede wszystkim samochodów ciężarowych i autobusów, z naciskiem na te służące przewozom dzieci i młodzieży. Celem tych działań jest podniesienie bezpieczeństwa przewozów osób. Porozumienie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca br.

Ponad to w okresie jesiennym Powiat wspólnie i ITD i Policją przewiduje przeprowadzenie spotkań z przewoźnikami towarów i osób z terenu naszego powiatu mające na celu omówienie problematyki bezpieczeństwa przewozów.  Starosta Tucholski z Komendantem Policji planują również tej tematyce poświęcić jedną z najbliższych debat publicznych jakie cyklicznie już są przeprowadzane w naszym powiecie.

______________________

(red.)

tucholski.pl

Fot. www.smartdriver.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook