26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kronika policyjna. Kobiety miały słabszy dzień?

2 min read

Policjanci mają pełne ręce roboty i nie o wszystkim nas informują. To oczywiste, gdyby skutki każdej interwencji znalazły się w portalu policyjnym, resort musiałby wykupić dodatkową przestrzeń na serwerach. A co ostatnio wydarzyło się u nas?

Tym razem na celowniku mundurowych znalazły się kobiety i to na ich własne życzenie.

16.03.2016 funkcjonariusze tucholskiej Policji zatrzymali 33 – letnią mieszkankę Tucholi. Kobieta postanowiła kierować samochodem, mimo, że wcześniej spożywała alkohol. Policjanci odebrali jej prawo jazdy, a wyciąganiem dalszych konsekwencji zajmie się sąd.

Tego samego dnia ok. godz. 9.00 do dyżurnego tucholskiej Policji zadzwonił mężczyzna, informując, że był świadkiem jak osoby podróżujące alfą romeo, w okolicy Świtu, wyrzuciły do lasu torbę ze śmieciami. Wg relacji mężczyzny auto  jechało w kierunku Gostycyna. Dyżurny skierował na miejsce patrol ruchu drogowego, który potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się torba z odpadkami. Kierująca alfą romeo została zatrzymana w Pruszczu, przez patrol z posterunku w Gostycynie. Samochodem kierowała 71- letnia mieszkanka Chojnic. Za popełnione wykroczenie chojniczanka  została ukarana mandatem karnym.

Praca policjantów, to nie tylko dyscyplinowanie niesfornych obywateli…

We  czwartek 03.03.2016rr w Liceum Ogólnokształcącym w Tucholi uczniowie II klasy o profilu pożarniczym mogli się szkolić z zakresu samoobrony. Zajęcia współprowadził st. sierż. Kamil Słoma, na co dzień funkcjonariusz zespołu techników kryminalistyki tucholskiej komendy, trener aikido.

Tego samego dnia w ramach współpracy z placówkami oświatowymi odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi z dyrektorami szkół z powiatu tucholskiego. Wizyta połączona była ze „zwiedzaniem” nowej siedziby tucholskiej Policji.

__________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook