27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kronika policyjna. Policjanci konsekwentnie eliminują zagrożenia

3 min read

Nasi mundurowi jak zwykle mają pełne ręce roboty za sprawą kierowców, którzy rozum wyłączają w chwili zajęcia miejsca za kierownicą. Nie pomagają apele, perswazja, pozostaje karanie i… dobrze! Niestety, są i zdarzenia gorsze, a takimi bez wątpienia są narkotyki, które w naszym powiecie można zdobyć bez większych problemów.

 Dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony (7.09) o kradzieży sklepowej. Według relacji zgłaszającej do jednego ze sklepów w mieście wszedł mężczyzna, który z półki zabrał dwie sztuki perfum, po czym wyszedł, nie płacąc za towar. Straty powstałe w wyniku kradzieży zostały wycenione na 400 złotych. Policjanci wysłani na miejsce zebrali informacje, które w ciągu godziny pozwoliły im ustalić i zatrzymać złodzieja. Był to 19-letni tucholanin. W chwili zatrzymania policjanci znaleźli u 19-latka narkotyki. Dwa woreczki z białą substancją (1,13 g) i jeden z ciemną (0,46 g). Wstępne badanie wykazało, że to amfetamina i haszysz.  19-latek przyznał się do kradzieży i oświadczył, że skradzione perfumy chciał wymienić na narkotyki. Za swoje czyny młody mężczyzna odpowie w sądzie.

W miniony piątek (11.09) tucholscy policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu na terenie miasta rowerzysty. Do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Nowodworskiego. Wysłani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 27-letni rowerzysta. Mężczyzna  jechał chodnikiem i nagle, nie sprawdzając czy ulicą jadą samochody, zjechał na przejście dla pieszych wprost pod jadący autobus. Na szczęście 27-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców. Kierujący autobusem był trzeźwy, niestety rowerzysta miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Sprawa 27-latka trafi do sądu, tam mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ponownie w piątek (11.09) policjanci pełniący służbę na terenie Tucholi, na ulicy Mickiewicza zatrzymali do kontroli audi na tucholskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą auta siedział 20-letni mieszkaniec miasta. 20-latek od razu oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania. Podczas dalszej kontroli policjanci ustalili, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu,  nie jest zarejestrowany na terenie kraju, a tablice rejestracyjne pochodzą od innego samochodu. Jakby tego było mało, 20-latek nie po raz pierwszy został „złapany” na kierowaniu bez uprawnień. Teraz o losie młodego mężczyzny zadecyduje sędzia  ponieważ materiały dotyczące jego  zachowania zostaną wkrótce przekazane do sądu.

12.09 w Bysławiu policjanci zatrzymali do kontroli bmw. Pojazd o 25 kilometrów  przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość. Kierującą bmw była 31-letnia tucholanka. Kobieta nie korzystała z pasów bezpieczeństwa i nie posiadała prawa jazdy ponieważ nigdy nie miała uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili jeszcze, że za kierowanie bez uprawnień, kobieta była już wielokrotnie karana mandatami. Teraz  zgromadzone w sprawie materiały policjanci przekażą do sądu i tam postępowanie kierującej bmw oceni sędzia.

Do potrącenia 10-letniego rowerzysty doszło wczoraj (15.09) w miejscowości Klonowo na terenie gminy Lubiewo. Według wstępnych ustaleń, będących na miejscu wypadku policjantów, winę za zdarzenie ponosi chłopiec jadący rowerem, który z prawego pobocza, nagle wjechał wprost pod nadjeżdżającego opla.  10-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do bydgoskiego szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Cekcyna.

Również wczoraj (15.09) policjanci z Posterunku Policji w Gostycynie, pełniący służbę na terenie Pruszcza, zatrzymali do kontroli opla.  Od razu widać było, że za kierownicą samochodu siedzi pijany kierowca. Badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło. Kierujący oplem, 38-letni mieszkaniec gminy, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Wczoraj mężczyzna był zbyt pijany, żeby złożyć wyjaśnienia. Wkrótce jednak  zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

____________________

(red.)

Mat. KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook