19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Książki tucholanki – Barbary „Bachy” Jendrzejewskiej czytane są na Czarnym Lądzie!

1 min read

1385144_676997775644657_755764579_nO Barbarze Jendrzejewskiej – znanej w środowisku poetce, piszemy często i nic w tym dziwnego, bo to tucholanka (zawsze to podkreśla), która od lat mieszka w Bydgoszczy, jednak zawsze pamięta o miejscu z którego pochodzi. Ciekawe, kiedy mamy ot tak, szybko,  podać przynajmniej dwa nazwiska znanych poetów z naszego regionu, do głowy przychodzą nam wpierw Basia i Kazimierz Rink.

„Bacha” ma dobrą passę, kroczy praktycznie od sukcesu, do sukcesu, prócz notatek prasowych, których odnotowaliśmy trochę, odniosła cichy, ale jakże znaczący sukces! Jej książki trafiły bardzo daleko, mianowicie do czytelników Papui i Nowej Gwinei! To nie zdarza się zbyt często, a skojarzenia są w tym momencie iście mickiewiczowskie – jej książki dosłownie trafiły pod strzechy!

Cóż to oznacza? Czas skończyć ze stereotypami, tam również mieszkają ludzie, którzy po zamordowaniu „maczugą” jakiegoś kosmatego zwierzaka, łakną piękna i to tego magicznego, bo zaklętego w jakże wyjątkowych strofach.

Jolanta Niwińska przyjmowana uroczyście — w miejscu: Papua Nowa Gwinea. Na zdjęciu widoczny jest tom poezji Barbary Jendrzejewskiej – „W kolędowy czas…”

Jolanta Niwinska przyjmowana uroczyście — w miejscu: Papua Nowa Gwinea

(red.)

Materiały, dzięki uprzejmości Barbary Jendrzejewskiej

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook