23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kto to wymyślił? Tucholskie rondo jeszcze bardziej niebezpieczne! (felieton)

2 min read

Budowlano – drogowy bubel o szumnej nazwie „rondo” w Tucholi, to koszmar dla kierujących. Jest ciasne, źle wybudowane, ma sypiącą się ( i to dosłownie) nawierzchnię, jego średnica woła o pomstę do nieba, a odgadnięcie w którą stronę pojadą ci, którzy właśnie je pokonują, przypomina przepowiednie Jackowskiego.

Od kilkudziesięciu godzin jest jeszcze gorzej, ktoś wyjątkowo „mundry” wpadł na CAM00640.jpgszczególnie idiotyczny pomysł. Tucholskie rondo u którego zbiegają się ulice” Cegielniana i Świecka stanowi kapitalny, kamienny „bufor”, czas jakiś temu przekonał się o tym kierujący bodaj VW Golfem, który w nie zwyczajnie „wyrżnął” z marnym dla auta i ego kierującego skutkiem.  W centrum ronda posadzono piękne kwiatki, a po środku rośnie sobie jakiś krzak. Wszystkie te ozdobniki powodują drastyczne ograniczenie widoczności dla kierujących pojazdami. Wyjątkiem są chyba tylko kierowcy wielkich tirów, którym do dzisiaj to nie przeszkadzało. Można być przekonanym, że nowa konstrukcja, którą ustawiono w centrum ronda, zadziwiła nawet tucholskich policjantów, którzy zapewne dyskretnie pukają się w czoło. O co chodzi? O baner reklamujący słynnych „Braci”. To pokłosie trwających w Tucholi Dni Borów.

CAM00641.jpgKomu aż tak zależy na tym, aby występ skądinąd świetnego zespołu reklamować w tak niedorzeczny sposób? Kto się na to zgodził i wreszcie kto za to zapłacił ?

TOKiS ustawił na nasłuchu CB-radiowym jedno ze swoich aut w pobliżu ronda. Komentarze kierujących, zwykle turystów, były wyjątkowe, niestety, nie nadają się do zacytowania.

Mamy nadzieję, że ten koszmarek zniknie równie szybko, jak się pojawił, zanim dojdzie w tym miejscu do kolejnej kolizji , a rondo, które zwyczajowo nazwaliśmy „rondem samobójców”, potwierdzi to miano.  To nie wszystko, mamy doniesienia, że upadł pomysł ustawieniu na tym wyjątkowym skrzyżowaniu figury sokolnika, jest jego modyfikacja, są plany aby ustawić tam figurę hejnalisty!

My proponujemy inną możliwość, aby tam ustawić młotek – wyjątkowo sugestywny symbol dla każdego, kto wpadnie na podobny, chory, pomysł, jest niższy, bezpieczniejszy i kiedy się znudzi można go wykorzystać gdzieś indziej lub sprzedać do miejscowości, której władze mają  podobne, racjonalizatorskie zacięcia.

______________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook