13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kto zajmuje się dworcem PKP w Tucholi?

1 min read

Ciekawa sprawa, którą zajął się podczas XXXIX sesji Rady Miejskiej radny Piotrowski. Na sali byli przedstawiciele tucholskiego PK i właśnie w tej sprawie wypowiedziała się pani prezes Małgorzata Oller…

Pretekstem do zajęcia się sprawą zamykania i otwierania budynku dworcowego, był pewien spóźniony podróżny, który podczas trzaskającego mrozu zastał zamknięte drzwi do budynku tucholskiego dworca. Z sytuacji lokalne media rozliczyły Burmistrza Tucholi. Okazuje się, że budynek jest zamykany z chwilą odjazdu ostatniego pociągu, to zrozumiałe , ktoś musiał ukrócić sytuację, gdzie poczekalnia dworcowa stawała się … meliną. Dworzec posiada również nowe toalety, które mają swojego gospodarza, to właśnie on dba o ich czystość. Odpowiedzmy sobie w reszcie na pytanie jak rozwiązano problem z otwieraniem i zamykaniem dworca i kto jest za to wszystko odpowiedzialny.

Sprawa wydaje się być prostą, za dworzec odpowiada tucholskie PK, a za otwieranie i zamykanie budynku wynajęta firma ochroniarska MSU, której siedziba znajduje się obok Przedsiębiorstwa Komunalnego.

_____________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook