25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kujawsko-pomorskie przestrzenie na targach w Poznaniu, oczywiście, bez atrakcji POWIATU TUCHOLSKIEGO

2 min read

Samorząd województwa zajął pierwsze miejsce w konkursie „Róża Regionów 2016” za przygotowanie promocyjnego albumu „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” z fotografiami Marka Czarneckiego. Wyróżnienie odebraliśmy w piątek (17 lutego) w Poznaniu podczas targów turystycznych „Tour Salon”. Nasz region promował się podczas imprezy pod szyldem „Konstelacji dobrych miejsc”.

Konkurs „Róża Regionów” na najlepsze wydawnictwa i aplikacje mobilne promujące gminy, miasta i regiony organizuje wydawca dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”. Album z Kujaw i Pomorza został doceniony w kategorii „projekt specjalny”.

 

„Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” to zbiór fotografii obszarów będących ikoną miast i gmin Kujaw i Pomorza wykonanych przez Marka Czarneckiego w unikalnej technice panoram stereoskopowych. Autor przy realizacji projektu wykonał około 30 tysięcy zdjęć składowych. Album i towarzysząca jej wystawa zdobywały już nagrody w innych – także międzynarodowych – konkursach (więcej). Wystawę zdjęć prezentowaliśmy między innymi podczas Święta Województwa, na Światowej Wystawie EXPO w Mediolanie oraz podczas Bella Skyway 2015.

 

Uroczyste wręczenie „Róży Regionów 2016” odbyło się podczas trzydniowych (17-19 lutego) Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon”. Kujawsko-Pomorskie promowało się podczas imprezy pod szyldem „Konstelacji dobrych miejsc”. Swoją ofertę przygotowały Bydgoszcz, Ciechocinek, Grudziądz, Biskupin, Żnin i Wenecja, a także Port Lotniczy Bydgoszcz, który chwalił się bezpośrednimi połączeniami z Rzymem.

 

Podczas imprezy poznaliśmy też wyniki konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny Polski 2016. Certyfikat POT otrzymało bydgoskie „Exploseum”.

****

Tradycyjnie już, pominięto Tucholę i jej okolice, widocznie wystawcy doszli do wniosku, że wojewódzki patriotyzm zwyczajowo sięga najdalej do Świecia, reszta to „dzikie pola” i „jeszcze dziwniejsi ludzie z borów”, którzy ośmielają się wyjść z cienia i wypromować swoją krainę, prawdopodobnie wbrew woli imć pana Marszałka.


(red.)

kujawsko-pomorski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook