23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KUJAWSKO – POMORSKIE ZMIENI SWOJĄ NAZWĘ?

1 min read

Specjaliści od marketingu przy Urzędzie Marszałkowskim próbują zrobić co tylko się uda, aby sprzedać za granicą walory naszego województwa. Jest z tym mały problem, ściślej jest problem z nazwą. Tradycyjnej nikt nie zapamięta, a tym bardziej nie skojarzy z naszym krajem. Co trzeba zrobić? To oczywiste, zmienić nazwę…

Po burzy mózgów „specjaliści” wymyślili taką, która dosłownie powaliła wszystkich – „Copernicus Region”, no i się zaczęło. Zwolennicy Torunia są zachwyceni, Bydgoszczy już mniej. Jak to, przecież nowe miano kojarzy się wyłącznie z grodem słynnego astronoma, a nazwa ma przecież łączyć! – powiada część zdumionych. Pomysł nie podoba się również nowemu wojewodzie – Markowi Bogdanowiczowi. Wicemarszałek województwa natomiast  zapewnia, że to dopiero propozycja i że wymyślona przez PR-owców nazwa jest zaledwie wstępem do dyskusji.

A ,tak na zdrowy, chłopski rozum, po co zmieniać coś, co jest znane od wielu lat, a o napływ turystów i firm nie musimy się martwić, gdyż w obecnej Europie stało się już tak niebezpiecznie, że jednym z nielicznych atrakcyjnych i spokojnych miejsc jest właśnie Polska. Coraz więcej ludzi o tym wie, niestety zetkną się z naszą kujawsko – pomorską bolączką – niewystarczającą bazą noclegową. Świat kocha hotele, rozrywkę, a u nas co? Gospodarstwa agroturystyczne, zakazy wstępu, pizza, smalec  i gęsina z …  piórami.

Herzlich Willkommen!

____________________

(mrf.)

Fot. http://dlamnieciekawe3.blox.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook