4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kultura na weekend

2 min read
Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym nadchodzącego weekendu jest inauguracja XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego, która odbędzie się w sobotę (26 kwietnia) w bydgoskiej Operze Nova. Zapraszamy także na inne imprezy zaplanowane w naszym województwie na najbliższe dni.
 

Informacja na temat XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego tutaj.W niedzielę (27 kwietnia) i poniedziałek (28 kwietnia) w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu gościnnie wystąpi Teatr Polonia ze spektaklem „32 omdlenia” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika. Na deskach toruńskiego teatru wystąpią Krystyna Janda, Ignacy Gogolewski i Jerzy Stuhr. Początek przedstawień o godzinie 19. Szczegółowe informacje tutaj.Ośrodek Chopinowski w Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński) zaprasza w niedzielę (27 kwietnia) na wieczór muzyki hiszpańskiej. W programie pieśni Manuela de Falli, Federica Garcii Lorki, Xaviera Montsalvatge’a i Joaquina Turiny, a także „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego. Wystąpią Hanna Michalak (sopran) i Maria Murawska (fortepian). Początek o godzinie 17, szczegóły tutaj.

Również w niedzielę (27 kwietnia) o godzinie 12 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”, które odbędzie się o godzinie 12 w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Uczestnicy spotkania zwiedzą wystawę czasową „Unplugged, czyli życie bez prądu”. Więcej informacji tutaj.

Zapraszamy także na imprezy w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (informacje tutaj) i Muzeum Etnograficznym w Toruniu (informacje tutaj) oraz wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II (informacje tutaj).

Opera Nova, Teatr im. Wilama Horzycy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Filharmonia Pomorska i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

Zapraszamy do pięknego Torunia!
_____________________
(red.)
Urząd Marszałkowski
Fot. TOKiS – PRESS
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook