31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kwestia szczepień i nakładania grzywien za ich odmowę

2 min read

SONY DSC

To bardzo dziwna sytuacja, której kompletnie nie rozumie właściwy urząd. Tucholski SANEPID głowi się nad tym, dlaczego coraz więcej osób unika szczepień. Czy powodem są kolejki do lekarza? A może to kwestia kosztów, które należy pokryć z własnej kieszeni? Wreszcie, dlaczego niektórzy z nas wolą zapłacić grzywnę, niż zaszczepić własne dzieci?

Podczas XXX sesji RM wywołano do odpowiedzi panią dyrektor tucholskiego SANEPIDU. Padło wiele słów, ale nie doczekaliśmy się żadnych tłumaczeń w stosunku do składu szczepionek, kwestionują je rodzice dzieci, które mają zostać zaszczepione. Zadane wcześniej pytania, tak oczywiste, są jedynie tłem głębszego problemu, który już nagłaśnialiśmy. Powstało wiele prac i raportów, których autorami są wybitni lekarze, specjaliści. Nawet oni mają wątpliwości, czy nie zachodzi (lub wręcz są pewni) jakaś korelacja zachorowań ze szczepionkami. Problem dotyczy też koncernów farmaceutycznych, których produkty i działania pozostawiają wiele do życzenia.

Ktoś zapyta, to szczepić, czy nie szczepić? Oczywiście tak, ale pod warunkiem, że kompetentny lekarz upewni nas w tym, że szczepionka, która za chwilę zostanie podana, jest bezpieczną.

Rodzi się także kolejny problem, który dotyczy wolności osobistej obywatela, rodzica, który czuje się odpowiedzialny za własne dziecko. Jeżeli ktoś taki ma wątpliwości, powinien mieć możliwość dokonania wyboru. Niestety, mamy do czynienia z pozostałościami poprzedniego sytemu, który w takich przypadkach karał grzywną, I tak jest do dzisiaj.

Ot i całe wyjaśnienie kwestii odmowy szczepień.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook