15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lasy stanowiące własność Gminy Gostycyn wkrótce zostaną odnowione

1 min read

DCIM100MEDIADJI_0780.JPG

Od pamiętnych wydarzeń z 11 sierpnia 2017 r. (nawałnica) minęły 2 lata. Ten czas w gminie Gostycyn, upłynął  na usuwaniu  strat spowodowanych nawałnicą na przeróżnych płaszczyznach rozwoju gminy i jej mieszkańców.

W roku 2019, po długich poszukiwaniach potencjalnych wykonawców, przyszedł czas na przywrócenie powierzchni leśnych, zgodnie z ich przeznaczeniem. Udało się sfinalizować rozstrzygnięcie postępowania w zakresie uporządkowania gospodarki leśnej, na terenach stanowiących własność Gminy Gostycyn.

Obecnie, przeszło 14 ha  gminnych lasów jest całkowicie odnawiane. Prace  najbardziej zaawansowane są w sołectwie Wielka Klonia, gdzie ewidencjonuje się największe powierzchnie,  przeznaczone pod nasadzenia. Jest nadzieja, że pogoda będzie sprzymierzeńcem i jeszcze na przełomie 2019/2020 roku, uda się ostatecznie uporządkować sprawy gospodarki leśnej, stanowiącej własność Gminy Gostycyn.

Przypomnijmy, iż wartość przywrócenia lasów wyniesie ok. 110 000 zł i możliwa jest dzięki wsparciu środków na usuwanie następstw nawałnicy w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa (dotacja 81 000 zł), a wyasygnowanych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Podobne dotacje otrzymali również wszyscy mieszkańcy, których powierzchnie leśne zostały zniszczone w wyniku nawałnicy.


(red.)
Fot. tokis.pl
gostycyn.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook