23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Lato na Wsi” i Turniej Powiatów w Minikowie

2 min read
Podczas tegorocznych targów „Lato na Wsi” Minikowie dużo się działo: oprócz stoisk z produktami regionalnymi, sadzonkami i roślinami oraz stoisk promocyjnych samorządów odbywał się Turniej Powiatów oraz Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów.”

Na stoisku Powiatu Tucholskiego, przygotowanego wspólnie z biurem powiatowym ODR, zapraszaliśmy do odwiedzenia Borów Tucholskich. Panie z KWG Tuchola i Białowieża częstowały ciastami, kluchami z kapustą i przepysznym pasztetem z jelenia po borowiacku. Duże zainteresowanie wzbudzał oczywiście syrop z buraków cukrowych, czyli fjut, wytwarzany przez Marzenę i Józefa Przytarskich z Przyrowy. Nie zabrakło także sztuki ludowej. Marianna Weilandt i Irena Baranowska prezentowały przepiękne czepce i serwety z haftem z Borów Tucholskich, a Robert Baranowski drewniane ptaszki.

Niewątpliwą atrakcją dla gości targów „Lato na wsi” był „Turniej Powiatów”, w którym rywalizowało 15 drużyn.  Konkurencje były bardzo różnorodne: głosowanie internetowe na prezentację powiatu, konkurs na najciekawsze stoisko, smaki powiatu, ważenie ziaren w dłoniach, jedzenie udek  kurczaka na czas oraz przeciąganie liny. Po tych konkurencjach do ścisłego finału weszły 3 drużyny. Ostatecznie Powiat Tucholski zajął 2 miejsce, a zwyciężył Powiat Żniński. Powiat Tucholski w turniejowych konkurencjach reprezentowali: Elżbieta Danecka, Barbara Karnecka, Marzena Przytarska, Józef Przytarski oraz Magdalena Kurpinowicz.

Tradycyjnych produktów i potraw z Borów Tucholskich nie zabrakło także na konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo –  Smaki Regionów”, odbywającym się podczas targów w Minikowie. Wszyscy biorący w nich udział wytwórcy z terenu powiatu tucholskiego otrzymali nagrody i wyróżnienia:

  • KGW Tuchola Zenobia Majka za pasztet z jelenia po borowiacku,
  • KGW Białowieża Danuta Kędzierska w kategorii „dania i potrawy” za zupę grzybową kurkową i kaczkę nadziewaną kaszą,
  • Małgorzata Górecka – nominacja do nagrody „ Perła” za rajską konfiturę.

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook