13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Radiowa Jedynka od lat prowadzi LATO Z RADIEM, to jeden z tych programów,które słuchało się zawsze, wszędzie i w porach emisji, czyli od 9:00 do południa. Po latach zmieniło się wszystko, ale ten świetny program przetrwał , a 3 sierpnia wreszcie zawitał do Tucholi. Kto wie, czy to nie efekt zaproszenia, które wysłał do stacji jeden ze znanych twórców z Tucholi. Piękna promocja naszego rozkopanego miasteczka i Borów.

Dziennikarze zwiedzili  Bory Tucholskie, dotarli do  Tucholi oraz Oder, słynących z kamiennych kręgów, poznali kulturę tych rejonów oraz odbyli radiowy spacer po rezerwacie przyrody.

W swojej witrynie redaktorzy napisali:

W rezerwacie przyrody w Odrach znajduje się największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów. Przewodniczka Zofia Breske powiedziała, że jest ono pozostałością po dawnym cmentarzysku. – Cmentarz mieścił się tu w I-III wieku n.e. Zostało tutaj pochowane plemię Gotów, które przybyło ze Skandynawii. Kręgi kamienne są ustawione według księżyca, słońca i gwiazdy Kapella – powiedziała rozmówczyni Małgorzaty Głogowskiej.

W cyklu „Jedyny taki ktoś” spotkaliśmy się z Dorotą Ziental, która na skutek choroby straciła wzrok. Mimo to pokazuje, że ze zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki da się żyć. Dziewczyna podkreśliła też, że smuci ją postawa obcych ludzi spotkanych na ulicy, którzy pomagają jej na siłę, nieproszeni. 

Ponadto w audycji Andrzej Mastalerz przeczytał felieton Krzysztofa Feusette’a o sinicach. Rozstrzygnęliśmy konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. O „Klasycznym lecie z radiem” opowiedział Adam Rozlach, a Roman Czejarek zdradził szczegóły sobotniego „Lata z radiem” w Giżycku. Wysłuchaliśmy również następnego odcinka książki Katarzyny Bondy „Czerwony pająk”, który przeczytała Agata Kulesza.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Zofia Breske (przewodnik turystyczny po rezerwacie), Maria Olik (prezes Borowieckiego Towarzystwa Kultury w Tucholi), Ireneusz Bojanowski (nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk), Dorota Ziental (osoba niewidoma)


(red.)

polskieradio.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook