29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lekarz wydający skierowania na badania pacjentom, zostanie ukarany?

2 min read

Szefowie przychodni dają lekarzom do podpisu umowy, w których mają godzić się na to, że jeśli wyślą pacjenta na badania, to ich koszt będzie potrącony z pensji lekarzy. Rezydent Bartosz Fiałek i Damian Patecki, były szef Porozumienia Rezydentów, członek Naczelnej Rady Lekarskiej, prosili na Facebooku kolegów, by zgłaszali, choćby anonimowo, takie sytuacje. Wtedy zaapelowała też o to Naczelna Izba Lekarska. Teraz do gry wszedł Rzecznik Praw Pacjenta. Chce karać przychodnie, które nie zaprzestaną tych praktyk. Kary mają wynosić pół miliona złotych.

Na szczęście Tuchola jest wolna od podobnych praktyk, jednak sam fakt szokuje. O sprawie w swoim profilu FB pisze lekarz, pan Bartosz Fiałek :

„Proszę Was bardzo, żebyście udostępniali post jak najbardziej się da, żeby jak najwięcej ludzi wiedziało, że to nie wina lekarzy, że nie zlecają badań, ale wina niedofinansowania, niewspółmiernego do potrzeb opieki zdrowotnej powoduje, że nie są oni diagnozowani w sposób rozszerzony, czy nawet w sposób wystarczający. Proszę przekazujcie mi informacje na temat takich placówek. Mam nadzieję, że to mały krok w kierunku poprawy jakości ochrony zdrowia w Polsce.”

Nowe rozdanie w głośnej sprawie.

Nowe rozdanie ws. pomniejszania wynagrodzenia lekarzy o koszta zleconych przez nich badań!Narodowy Fundusz Zdrowia, min. Janusz Cieszyński (Ministerstwo Zdrowia), Rzecznik Praw Pacjenta – co mówią/robią?Pacjenci, pracownicy ochrony zdrowia, media – trzymajmy rękę na pulsie!Jesteśmy na dobrej drodze ku zmianom!And two more things… (i jeszcze dwie rzeczy…)Wszystko w filmie.Zapraszam do oglądania- B. Fiałek

Opublikowany przez Lekarz Bartosz Fiałek Czwartek, 21 listopada 2019


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook