16 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

List ministra edukacji narodowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2 min read
Dzień Edukacji Narodowej

 

Szanowni Państwo
Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty

W tym roku mija 240 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej. Polska stała się wówczas pionierem w tworzeniu powszechnego systemu kształcenia, a podjęte przez Komisję Edukacji Narodowej reformy – podstawą nowoczesnej edukacji. Do tego dziedzictwa odwołujemy się co roku, obchodząc uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Tak jak wówczas, również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem, a dbałość o jakość kształcenia i motywowanie młodego pokolenia do nauki i rozwijania postaw obywatelskich – ambicją całego środowiska oświatowego.
Polscy nauczyciele są otwarci na wyzwania wynikające z szybkiego rozwoju cywilizacyjnego. Wprowadzają nowoczesne podstawy programowe, stosują aktywizujące metody pracy i odpowiadają na zmieniające się potrzeby uczniów. Podejmują nowe wyzwania, upowszechniając nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji, usprawniając organizację pracy i tworząc własne programy nauczania.
Od wielu lat zmieniają Państwo polską szkołę na lepsze. Potwierdzają to badania porównujące poziom umiejętności uczniów w wielu krajach świata. Ostatnio ogłoszone wyniki Międzynarodowego Badania Kompetencji Dorosłych (PIAAC), podobnie jak wcześniej badania w ramach Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) pokazują, jak bardzo wzrósł w ciągu ostatnich kilkunastu lat wśród młodych Polaków poziom kompetencji niezbędnych w nauce i pracy.Takie osiągnięcia są w głównej mierze zasługą nauczycieli. Potwierdzają wartość Państwa pracy i napawają dumą.

Dziękuję Państwu za codzienną troskę o rozwój dzieci i młodzieży oraz za podnoszenie jakości ich kształcenia. Dziękuję także za włączanie się w zmiany i ciągłe doskonalenie umiejętności merytorycznych i wychowawczych.

Z okazji dzisiejszego święta życzę Państwu wielu wyrazów wdzięczności od uczniów i ich rodziców, bo to one są najwspanialszym prezentem.

Krystyna Szumilas
minister edukacji narodowej

_______________________________________
Jutro w Bydgoszczy odbędzie się niezwykła uroczystość wręczenia nauczycielom naszego powiatu wyjątkowych odznaczeń. TOKiS będzie obecny i zrelacjonuje całość jeszcze tego samego dnia.
(red.)
men.gov.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook