5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

List otwarty: Polacy przepraszają Czechów, Słowaków, Węgrów i Rumunów za zawstydzającą nielojalność naszego rządu

2 min read

Problem uchodźców, który jest oczywiście poważny i bolesny, spolaryzował Europę. Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa opowiada się za odróżnianiem osób rzeczywiście prześladowanych przez ISIS od imigrantów ekonomicznych oraz racjonalną i skuteczną pomoc tym pierwszym, a także przeciwko szaleńczej polityce imigracyjnej UE, której ton nadaje Berlin.

Istnieje również ogromna społeczna niezgoda na formę narzucania nam przez Unię podporządkowania sie tej nieodpowiedzialnej polityce. Uważamy to za naruszanie naszej suwerenności.

Jedyny plus, w całej tej sprawie, upatrywany był przez nas w zbliżeniu się do siebie krajów V4. Ogólne zadowolenie i poparcie budziło odrodzenie się wspólnoty naszego regionu Europy oraz to, że nareszcie zaczynamy widzieć sojuszników wśród sąsiadów, z którymi łączą nas: historia, interesy polityczne i poczucie braterstwa.

Stanowisko polskiego rządu, na dzisiejszym unijnym głosowaniu w sprawie relokacji imigrantów, przyjęliśmy z ogromnym szokiem i niedowierzaniem. Nie jest tajemnicą, że partia rządząca w Polsce jest formacją dogłębnie skompromitowaną, znajdującą się u schyłku politycznej egzystencji. W decyzji, którą podjęli dziś w naszym imieniu, czym po raz kolejny nadużyli społecznego zaufania, upatrujemy w rozpaczliwej próby zasłużenia na stanowiska unijne, kiedy w Polsce, po wyborach, będą już skończeni.

My, niżej podpisani Polacy, wyrażamy głębokie ubolewanie i prosimy o wybaczenie naszych przyjaciół i sojuszników: Węgrów, Czechów i Słowaków oraz Rumunów za nielojalność naszego rządu. Mamy szczerą wiarę i nadzieję, że po październikowych wyborach i zmianie rządu współpraca między naszymi narodami będzie układać się zupełnie inaczej: partnersko i honorowo. Tak, jak życzy sobie nasze społeczeństwo. Z pozdrowieniami i przeprosinami.

niżej podpisani:

Ola Jak Blogpublika.com

Cezary Krysztopa Blogpublika.com

Ewa Romanow Blogpublika.com

Joanna Kolomeytsev Którędy na Lemingrad

Ewa Bromboszcz

Mariusz R. Fryckowski – TOKiS – PRESS

______________________

Źródło: 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook