11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Listy od czytelników. Policjanci zareagowali, niczym błyskawice!

1 min read

Jest noc z czwartku na piątek, grupa nastolatków, jak zawsze wolny czas spędza na tyłach boiska Zespołu Szkół Zawodowych w Tucholi przy ulubionym zajęciu – piciu piwa, przeklinaniu i przeraźliwym śmiechu, przypominającym rytualne mordowanie zwierząt. Świetnie się bawią, mając w nosie mieszkańców okolicznych domów.

Kilka osób wyszło na balkony – w milczeniu palą papierosy, dobrze, że w Polsce nie można kupić w sklepie broni, ot tak, na… szkodniki. Po chwili, dyskretnie na miejsce dociera policyjny radiowóz. Młodzi „smakosze” nawet tego nie dostrzegają, Dopiero, gdy podchodzą do nich dwaj funkcjonariusze, wszystko się zmienia. Padają stłumione głosy, policjanci są w mniejszości – spokojnie perswadują młodym ludziom, że czas zakończyć tę libację. Bez entuzjazmu, ociągając się trochę ,dzielą się na dwie grupy i… odchodzą. Nie zostali nawet wylegitymowani.

Ciekawe, czy posprzątali po sobie puste butelki, względnie puszki?

Policjancie odczekali chwilę, zanim… odjechali. Dalsza część nocy minęła spokojnie, ale kilka rodzin z pewnością spóźniło się do pracy – zaspali.

 

(red.)

Nazwisko i imię do wiadomości redakcji.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook