11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Listy od czytelników. TVN – owska nagonka na wójta Kęsowa?

2 min read

Dotarło do nas kilka listów od zbulwersowanych mieszkańców Kęsowa. Sprawa dotyczy dwóch reporterów TVN-u 24, którzy pojawili się w Kęsowie ostatniego czwartku.

Pracownicy telewizji komercyjnej dokonali rzekomo idiotycznej sondy ulicznej, gdzie przy pomocy telefonu komórkowego prezentowali przygodnym mieszkańcom wsi zdjęcie wójta i dopytywali się o to, czy wójt gminy jest pracownikiem Straży Gminnej, czy chodzi na patrole ze strażnikami i o to, czy moralnym jest że ukończył  kurs strażnika.  Zapytani podobno irytowali się i odsyłali „dziennikarzy” w okolice… piekła, czyli „do diabła”. Skołowani „wywiadowcy” dowiedzieli się też tego, że wójt cieszy się jak najlepszą opinią w środowisku. Jaki był ciąg dalszy ich wizyty? Tego jeszcze nie wiemy, ale z pewnością i to ustalimy, bez większych trudów.

No i mamy zdaje się potwierdzenie naszych wcześniejszych przypuszczeń, że komuś piekielnie zależy na tym, aby za wszelką cenę znaleźć na włodarza Kęsowa „niezbite dowody”. Zastanawiamy się nad tym, czego one mają dotyczyć, chociaż cel jest już jasny – dyskredytacja świetnego gospodarza w oczach mieszkańców gminy, a może i powiatu. Skoro komercyjna TVN24 posuwa się do tak prymitywnych prób działania, nie mając przysłowiowego „zielonego pojęcia” o sprawie, gdzie wójt za własne pieniądze i kosztem wolnego czasu, którego jak sądzimy, nie ma zbyt wiele,  postanowił podwyższyć swoje kwalifikacje, to chwała mu za to, że myśli o swojej przyszłości, zdobywając kolejne uprawnienia. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że urzędy nie są dziedziczne, funkcje społeczne mają to do siebie, że decyduje o nich społeczeństwo, obdarzając konkretną osobę zaufaniem lub nie.

Czyżby TVN 24 gonił resztkami sił zajmując się podobnymi bzdurami? A może mamy do czynienia z jakimś spiskiem? Doprawdy, głupota czasami bywa jak gołębica, ale czy ta potrafi zamienić się w orła? Tak! Z TVN-u, ściślej w dwóch „orłów”!

W odpowiedzi na listy od Państwa  można powiedzieć tylko jedno…, prawda ma to do siebie, że obroni się sama, nawet wtedy, gdy próbuje ją zmienić jakieś medium, ganiające za sensacjami. Cóż, o takie w Kęsowie dość trudno, no chyba, że dotyczą inwestycji, a te jak wiadomo są wizytówką tej gminy. I świetnie, bo ten stan rzeczy zaprzecza idiotyzmom wyssanym z palca reporterów, o mentalności hien, choć akurat te ostanie, są wyjątkowo ciekawymi stworzeniami.

TVN-owi 24 przyznajemy „złotą hienę” tygodnia, a sondowanym gratulujemy silnych nerwów.

 

(red.)

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook