15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo. Dzień bezpieczeństwa połączony z obchodami dnia ziemi

1 min read

W środę (16.05.2018r.) w Zespole Szkół w Lubiewie odbył się dzień bezpieczeństwa, połączony z obchodami dnia ziemi. Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Galiński wpisał się w harmonogram zajęć z uczniami. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje w postaci gier i konkursów edukacyjnych.

 

W środę (16.05.18r.) od godz. 9:00 uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Lubiewie wzięli udział w zorganizowanym dniu bezpieczeństwa połączonym z obchodami dnia ziemi. Celem przedsięwzięcia było nabycie przez młodzież umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, inspirowania uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu, minimalizacja zagrożeń związanych z uzależnieniami, przekazanie informacji na temat substancji psychoaktywnych. Dzielnicowy prowadził konkurencje dotyczące: ułożenia puzzli i podpisania wskazanych numerów alarmowych. Udzielenia odpowiedzi na pytania: Kiedy wzywamy policję? Jaki należy podać informacje podczas takiego zgłoszenia? Przygotowane tematycznie gry i konkursy edukacyjne wyraźnie spodobały się uczniom. W trakcie spotkania młodzież miała mnóstwo pytań do dzielnicowego dotyczących służby w policji.

Miejscowa policja zawsze, chętnie włącza się w przedsięwzięcia profilaktyczne, gdyż tylko ukierunkowane działania prewencyjne już w najmłodszych klasach, mogą przynieść zamierzony efekt.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook