5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ŁYSKOWO: Ta pułapka na kierowców, to zwyczajny SKANDAL!!!

2 min read

Nie mamy wątpliwości, Straż Gminna jest potrzebna wszędzie tam, gdzie brakuje policjantów. Kęsowo jest w takiej sytuacji od czasu likwidacji posterunku.

Policja posługuje się swoim regulaminem, a straż swoim. Obie służby służą nam, obywatelom i zwykle robią to tak, jak należy, jednak czasami budzą się demony, zwłaszcza wtedy, gdy któraś z służb urządza sobie „legalne” polowania na… kierowców. Jeżeli kontroli prędkości dokonuje policjant, wszystko wydaje się być w porządku. Funkcjonariusz jest widoczny z daleka, widoczny jest jego radiowóz, policjanci grają w otwarte karty.

Czy podobnie postępuje straż? Niestety, nie, przy całym szacunku dla tej formacji, dzisiejsza pułapka, zastawiona w Łyskowie, to zwyczajna bezczelność, którą udokumentowała nasza redakcyjna „dwójka”, wzbudzając zainteresowanie strażników w ukrytym w krzakach aucie. Wszystko wydarzyło się dzisiaj,  tuż po 16 – stej.

Ukryty za drzewem radar, ukryte w krzakach auto straży, to jakaś kompletna bzdura w majestacie idiotycznie sformułowanego przez jakiegoś urzędnika – kretyna prawo, jak długo potrwa jeszcze ta zabawa? Grajcie czysto, z otwartą przyłbicą w przeciwnym razie będziecie w dalszym ciągu piętnowani przez społeczeństwo, jako STRAŻ BIZNESOWA. Tyle świetnych akcji, tyle pracy w popularyzowania filozofii bezpieczeństwa na drodze i raptem przez takie pospolite naciąganie, wszystko zostanie zaprzepaszczone?  Bądźcie wreszcie widoczni, a kierowcy docenią Waszą pracę, zrozumieją, a złośliwe docinki  przejdą do historii. Czy zdobycie pieniędzy za wszelką cenę, usprawiedliwia wszystko? Praca strażnika powinna wzbudzać szacunek, bo pomaga, ale czy po takiej „akcji”  jest to jeszcze możliwe?

Przemyślcie to…

Od strony Gostycyna

Od strony Tucholi

Auto strażników ukryte w krzakach, jak pojazd bandytów szykujących się do „skoku na Bank”.

Czy to powielanie ubeckich wzorców?

W tle jest metalowy plot, ale co tam, liczy się tylko kasa?

Czy ten radar rzeczywiście został wypoziomowany?

________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook