18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Majówka z pszczółką ! WIELKI MĘDROMIERZ – WIOSKA MIODOWA

2 min read

SONY DSC

Miniony weekend obfitował w najróżniejsze imprezy, my jednak wybraliśmy się ponownie do Wielkiego Mędromierza – wioski miodowej, aby przyłączyć się do „Majówki z pszczółką”.

I rzeczywiście, przywitały nas wpierw pszczoły, wyjątkowo przyjazne, a chwile później miłe panie z miodowego domku w centrum tej uroczej wsi. Wielki Mędromierz miodem stoi! Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, koniecznie powinien wybrać do tego miejsca, gdzie pasjonaci bartnictwa stworzyli aż dziewięć pięknych pasiek!

Wspaniałe produkty pracy pszczół wyeksponowano właśnie w miodowym domku, prócz tego turysta może się tutaj napić wspaniałej kawy, skosztować słynnych gofrów. Prócz tego, można zaopatrzyć się w pamiątki, drobne gadżety, które stanowić będą piękną pamiątkę po wizycie w W. Mędromierzu. Na majówce pojawili się również i turyści, którzy przybyli tutaj z najbardziej odległych miejsc. Byli zadowoleni, tym, że w pięknej wiosce można zwiedzić muzeum, poznać również inne pasje mieszkańców. My jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak lokalne społeczeństwo wykrzesało z siebie tyle energii i zamieniło ją w czyny.

TOKiS – PRESS poleca!

Miodowa wioska, to silny punkt na trasie zwiedzania Borów Tucholskich, koniecznie tutaj zaglądajcie!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook