16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MAMMOBUS W POWIECIE TUCHOLSKIM

1 min read

Badanie mammograficzne to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem będzie można je wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat tucholski.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mammobus odwiedzi miejscowości:

  • Lubiewo – 11 września na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Hallera 9
  • Cekcyn – 12 września przy Ośrodku Zdrowia, ul. Dworcowa 6
  • Śliwice – 13 września przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 9
  • Gostycyn – 15 września przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Główna 35

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub poprzez stronę internetową, czynna 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook