29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mapa zagrożeń i minimalne zainteresowanie społeczne?

2 min read

Mapa zagrożeń, nad którą pracuje tucholska policja musi powstać do końca lutego br. Jedyne sensowne założenie, to stworzyć ją ze społeczeństwem, przecież to w naszym wspólnym interesie. A jak jest? Nijak!

O ile w okolicznych gminach, podczas spotkań policjantów, z lokalnym społeczeństwem jakoś to jeszcze wygląda, tak gmina Tuchola jest rozłożona i leży na łopatkach. Dlaczego mieszkańcy naszej gminy są obojętni na tę inicjatywę? Przyczyn upatrywać można wszędzie. My zakładamy, że to kwestia informacji i dysponowania czasem. Konsultacje społeczne jeszcze trwają, ale odbywają się w złym czasie. Efektem jest brak frekwencji. Dalej, zły przepływ informacji, innymi słowy, portal policyjny powinien jasno ogłosić, pod który adres np. mejlowy, kierowane mają być wszelkie sugestie.

TOKiS ma inna propozycję. Proponujemy przekazywanie informacji  – propozycji do mapy do nas, pod adres redakcyjny, widniejący na ruchomym pasku, a my skierujemy całość  wprost do tucholskiej policji.

Z naszych obserwacji, do mapy zagrożeń powinny trafić następujące problemy:

– poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę ciągu pieszo – rowerowego z wzdłuż drogi 240 pomiędzy Tucholą i Bladowem,

– poprawa bezpieczeństwa na odcinku drogi 241 pomiędzy Tucholą, a Nową Tucholą (do osiedla Heban)  poprzez budowę ciągu pieszo – rowerowego,

– nielegalne wysypisko śmieci na terenie zakładu Hydrotor, które od lat stanowi zagrożenie dla części miasta.

Czytelniku, teraz Twoja kolej, dopisz do tej listy swoje obserwacje i skieruj je na adres tokistuchola@gmail.com, a my prześlemy je do KKP w Tucholi.

___________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook