22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marek Biliński zaprasza do III Gali Światła i Energii. To już dzisiaj!!!!!

2 min read

Otrzymaliśmy zaproszenie od znakomitego multiinstrumentalisty, celowo nie używamy określenia „legenda”, byłoby to niestosowne, wobec pasma sukcesów, które dla kompozytora i wykonawcy są zapewne zaskoczeniem, a dla nas oczywistością. Jak pamiętamy Marek Biliński jest częstym gościem absolutnie kapitalnego konkursu młodych talentów w Cekcynie – adeptów muzyki elektronicznej, który zawsze kończy koncert. Wszystko dzieje się za sprawą innego kompozytora – wykonawcy, znakomitego Marcina Chmary (Cekcyn), który ostatnio wydał płytę ze świetnymi kompozycjami.

III Gala Światła i Energii odbędzie się w Grudziądzu, czyli bardzo blisko Tucholi, rozpocznie się w piątek, 7 września i potrwa do niedzieli. Pierwszego dnia, przy Bramie Wodnej zaprezentują się dwa teatry ognia: Bohema ze spektaklem „Al Capone – Prohibicja” oraz Los Fuegos w przedstawieniu „Muzyczna rzeźba”. Początek zaplanowano na godz. 21.

Sobota stanie pod znakiem muzyki. Na scenie ustawionej na Błoniach Nadwiślańskich zagra legenda polskiej muzyki elektronicznej – Marek Biliński. Jego koncertom towarzyszą wspaniałe efekty świetlne, lasery i pirotechnika. Koncert rozpocznie się o godz. 20.

Ostatniego dnia Gali, na dziedzińcu Ratusza Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina zaprezentuje musicalową wersję dramatu „Romeo i Julia” Williama Szekspira. Niecodzienne widowisko będzie połączeniem lekkiej, musicalowej formy, zachowując ramy dramatu szekspirowskiego. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach III Pomorskiej Gali Światła i Energii będzie bezpłatny.

 

(mrf)

Wykorzystano informacje zawarte w witrynie http://www.mmgrudziadz.pl

Dziękujemy za zaproszenie.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook