16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MARSZAŁEK KOLEJNY JUŻ RAZ ZLEKCEWAŻYŁ TUCHOLAN?

2 min read

Bogu dzięki za pocztę pantoflową, która w Tucholi działa bez zakłóceń, od dziesiątków lat. Według ukrywanych przed opinią publiczną  informacji, dzisiaj właśnie miało dojść do spotkania Marszałka Województwa z obywatelami Tucholi w sprawie obwodnicy. To już kolejna data po 3 grudnia, kiedy inne ważne sprawy, zatrzymały decydenta w swoich opłotkach. Dzisiejsze nadzieje na dyskusję o obwodnicy rozwiały się, jak śnieżne zaspy przy wjeździe do bocznych ulic rynku w Naszym mieście, kiedy to pierwszy pług mieszkańcy podziwiali mocno po południu.

Dlaczego Marszałek lekceważy VOX POPULI? Będzie to jego słodka tajemnica. Jaka będzie reakcja najbardziej zainteresowanego ta sprawą stowarzyszenia S.O.S. dla Tucholi? Czy dojdzie do protestu? Jak zachowa się Burmistrz Tucholi? Czy dalej będzie trwał z mieszkańcami ramię w ramię, czy też wybierze „złoty środek”? Zaczekamy, zobaczymy.

Sytuacja powoli staje się konfliktową, pozycja siłowa wydaje się być jedynym rozwiązaniem, które dotrze do wszystkich władz, czy popłynie fala pozwów sądowych, w sprawie odszkodowań mieszkańców, za utracone zdrowie i REGULARNIE niszczone mienie? A może sprawa nabierze charakteru politycznego, na którym kolejny raz ktoś skorzysta?

Najbardziej jednak bulwersuje fakt, że nawet miejscowe władze ukrywają wszelkie informacje, które dotyczą czasu ewentualnych konsultacji z jedyną osoba kompetentną w tej sprawie. Brak informacji o spotkaniu, które w efekcie się nie odbyło, to zwyczajne „dziwo” , które nie mieści się w ramach demokracji. Społeczeństwo dalej traktowane jest jak banda ubezwłasnowolnionych oszołomów, którym marzy się odetchnąć od ruchu ciężarówek, które rozjeżdżają nam nie tylko miasto. Czy mamy o to prosić? Bynajmniej, władza musi uzmysłowić sobie fakt, że czas negocjacji, konsultacji powoli mija, podobnie jak cierpliwość kolejnego pokolenia mieszkańców Tucholi, którzy właśnie powiedzieli…dosyć tego!

Pytań mnożyć można bez liku, jednak jedno jest pewne, od ostatniego spotkania Marszałka z mieszkańcami Tucholi podczas ustalania strategii działania na lata 2014 – 2020 – irytacja Marszałka sprawą obwodnicy przybrała iście kosmiczny wymiar. A może warto powrócić pamięcią do deklaracji urzędnika z 2009 roku, kiedy oficjalnie dał nadzieję wszystkim, na pozytywne zakończenie negocjacji w sprawie nowej drogi?

 

Do sprawy z pewnością powrócimy.

 

(red.)

 

Fot. Andrzej Zujewicz – http://news.o.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook