24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marszałek oszczędnie „sypnął kasą” na drogi wiejskie

2 min read

Mówiąc kolokwialnie szału nie ma, zwłaszcza w stosunku do POWIATU TUCHOLSKIEGO, który otrzyma nędzne 639 750,00. Jałmużna powędruje do Cekcyna, Małej Kloni, Gostycyna, Kęsowa i Śliwic. Jednak…, jak to zwykle bywa w referacie prasowym województwa, całość zawarto w tytule „Miliony na wiejskie drogi” i okraszono złotymi myślami ich szefa.

Ponad 11 milionów złotych dotacji Urzędu Marszałkowskiego trafi w tym roku na modernizację 82 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 107 gminach regionu. Uroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu inwestycji z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się dziś (1 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim.
 –
– Co roku kujawsko-pomorskie gminy wiejskie mogą skorzystać z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych. Środki zostały podzielone tak, by każda aplikująca gmina mogła liczyć na dofinansowanie jednej swojej inwestycji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ostatnich latach dzięki inwestycjom w gospodarstwach m.in za sprawą pieniędzy unijnych, powiększyła się liczba ciągników oraz nowoczesnych maszyn rolniczych. Bezpieczny i komfortowy dojazd do pól mogą zapewnić wyłącznie zmodernizowane drogi, które poprawiają jednocześnie warunki pracy rolników oraz jakość gruntów rolnych. Modernizacja dróg polega najczęściej na położeniu utwardzonej nawierzchni, w przyjętej przez gminę technologii, przygotowaniu zjazdów na pola uprawne oraz zapewnieniu odwodnienia drogi.

Dzięki przyznanym w latach 2007-2014 dotacjom na terenie gmin województwa kujawsko-pomorskiego zmodernizowano 641 kilometrów dróg poprawiających warunki pracy rolniczej, a samorząd województwa wsparł realizację tego typu projektów kwotą ponad 50 milionów złotych.

Lista beneficjentów i wysokość wsparcia zadań z zakresu modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych, które zostały zaplanowane do realizacji w 2015 r. tutaj.
_______________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook