15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MARZENIA…, JAK PTAKI (TOKiS – PRESS TV)

2 min read

Przyjechali z różnych stron POLSKI, pomimo wielu przeciwności losu żyją, czują, kochają i mają prawo, by być zauważonymi. Zawsze cieszą się z tego, że mogą się ze sobą spotkać. Nie stanowią szczelnego środowiska, chcą być częścią całej społeczności. Nie owijamy w bawełnę, mówimy, jak jest.

Zasługują nie na współczucie, a na zwyczajne traktowanie, ich marzenia spisane na karteczkach zdziwiłyby całkowicie sprawnych, są piękne, zwyczajne i… wzruszające. Są wśród nich autentyczne talenty, które zadziwiają kunsztem i repertuarem. Owszem,okupują to ciężką pracą, ale efekty są wręcz oszałamiające.

Do spotkania w „Małpim Gaju” w Tucholi zaprosili wiele osób, również tych nieszczęśników z lokalnego „SALONU”, nie zawiodło tylko Starostwo Powiatowe w Tucholi, wizyta wicestarosty, Pana Zenona Poturalskiego wszystkich ucieszyła, bo inni mieszkańcy i samorządowcy nawet nie raczyli przysłać swoich przedstawicieli.  Jest nam, chociaż wcale nie powinno, wstyd za was, nasuwa się w tej sytuacji tylko jeden wniosek, skoro lekceważycie tak wartościowych i wrażliwych ludzi, to podobny stosunek macie i do innych mieszkańców, na szczęście, zbliżające się zmiany, są dla Was nieuniknione.

Coś złego dzieje się w Naszym miasteczku, wspólnie musimy to zmienić i to za wszelką cenę, to być, albo nie być, upadającej w milczeniu i tonącej w marazmie Naszej Tucholi.

Święto niepełnosprawnych pod hasłem „Marzenia jak ptaki”, to impreza cykliczna, która trwa od wielu lat. TOKiS jest bardzo blisko osób poszkodowanych przez los (wspieramy je medialnie i finansowo), ale niezmiennie podziwiamy ich za upór w dążeniu do doskonałości. To lekcja pokory dla wydawałoby się wszystkich, nic bardziej mylnego, niestety w większości jesteśmy hipokrytami z ustami pełnymi frazesów, a to źle wróży tej społeczności na przyszłość.

Bez większego wsparcia z zewnątrz, uczestnicy sami wzięli sprawy w swoje ręce i wykonali wspaniałą pracę. Małpi Gaj na kilka godzin zamienił się w jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście, a co się tam wydarzyło opowie film, który przygotowaliśmy dla wszystkich.

BEZ WĄTPIENIA, MARZENIA JAK PTAKI,  TO JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH I NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYCH  IMPREZ W TYM MIASTECZKU. REDAKCJA TOKiS – PRESS SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA MIŁE PRZYJĘCIE I ŻYCZY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ORGANIZATOROM SPEŁNIENIA WASZYCH MARZEŃ, WIERZYMY ŻE STANĄ SIĘ FAKTEM.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook